لزوم راه اندازی مرکز قرنطینه در مرز مهران

سرویس ایلام - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در نشست استانی ستاد کرونا بر لزوم راه اندازی مرکز قرنطینه در مرز مهران تاکید کرد و گفت: هر فردی که از این مرز وارد و یا خارج می شود باید مورد تست قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمد کریمیان اظهار کرد: نمودارهای مربوط به شیوع بیماری کرونا در کشور عراق و استان خوزستان مشابه هم است.

وی افزود: با توجه به اینکه ما ۴۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق داریم و مرز مهران به عنوان مرز بین المللی محسوب می‌شود، لازم است این مرز بسته شود تا از ورود این بیماری به استان جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: هر فردی که از این مرز وارد و یا خارج می‌شود باید مورد تست قرار گیرد و کسانی که نتیجه آن مثبت باشند، باید در قرنطینه بمانند.

وی اضافه کرد: راه اندازی مرکز قرنطینه اقدام بسیار ارزشمندی است که توسط سپاه استان انجام شده و قابل تقدیر است، در مهران نیز باید این مرکز راه اندازی شود و برای قرنطینه کردن مبتلایانی که قصد ورود و خروج از کشور را دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

کریمیان تصریح کرد: احساس مسئولیت مردم و اصناف مختلف می‌توانند از ورود استان به پیک چهارم کرونا جلوگیری کند لذا همه در این راستا احساس تکلیف کنیم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از وقوع این اتفاق جلوگیری کنیم.

کد خبر 5495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha