خطر آسیب جدی وجهه بین المللی اقلیم کردستان و کاهش حمایت های جهانی

سرویس جهان- دکتر مایکل نایتس هشدار داد صدور حکم زندان برای ناراضیان در اقلیم کردستان نشانه اختلافات درون حزبی و ناتوانی احزاب حاکم است که این مسئله می تواند به وجهه بین المللی اقلیم کردستان و در نتیجه کاهش حمایت های جهانی از آن منجر شود.

به گزارش کردپرس، دولت اقلیم کردستان عراق 5 تن از فعالان مدنی و روزنامه نگاران منتقد را به چندین سال حبس محکوم کرده است. این اقدام دولت اقلیم کردستان انتقاد نهادهای حقوق بشری را به دنبال داشته است.

مایکل نایتس، کارشناس مسائل خاورمیانه و عراق در انستیتو واشنگتن نیز نسبت به تبعات سرکوب فعالان سیاسی و روزنامه نگاری در اقلیم کردستان عراق هشدار داده است.

نایتس درباره تبعات حبس فعالان رسانه ای و سیاسی در اقلیم کردستان، در صفحه توییتر خود هشدار داد این اقدامات به وجهه بین المللی منطقه کردستان عراق آسیب می زند و ممکن است به کاهش حمایت های بین المللی نیز منجر شود.

او تاکید کرده است اقلیم کردستان عراق هنوز حرف های زیادی برای گفتن در جامعه بین المللی دارد و کارت های زیادی هم برای بازی کردن دارد اما نحوه اداره این منطقه، نسبت به این که بازیگران قدرتمندی هم در این منطقه وجود داشته باشد تردید ایجاد کرده است. برخی اتفاقات شرم آور است.

مایکل نایتس در این حال اقلیم کردستان را از نظر رعایت حقوق ناراضیان بهتر از دیگر مناطق عراق دانسته است. او تاکید کرده است که احزاب حاکم در اقلیم کردستان با بهبود روابط میان خود و اداره بهتر این منطقه می توانند حمایت بیشتر جامعه بین المللی را کسب کنند.

پژوهشگر موسسه واشنگتن برای خاورمیانه، اتفاقاتی مانند محکوم کردن ناراضیان را بخشی از طبیعت حکمرانی در اقلیم کردستان و سیستم خانوادگی حاکم بر این منطقه دانسته و هشدار داده است چنین اتفاقاتی به وجهه بین المللی اقلیم کردستان آسیب می زند.

کد خبر 4953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha