پرهیز از قومیتی کردن انتخابات لازمه توسعه آذربایجان غربی

سرویس آذربايجان غربي- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰، بیان کرد: پرهیز از هرگونه توهین به اقوام و قومیتی کردن انتخابات پیش رو لازمه پیشرفت و توسعه استان است.

به گزارش کردپرس، علی مصطفوی روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه در نشست با بخشداران استان، با بیان این‌که برگزاری انتخابات یکی از مهم‌ترین وظایف وزارت کشور است، اظهار داشت: مسئولان مربوطه در سطح شهرستان‌ها، شهرها و بخشداری بایستی دست‌به‌دست هم دهند تا انتخابات پیش رو یکی از عرصه‌های پرشور در تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

او با بیان این‌که بایستی فرمانداران و بخشداران برای مشارکت مؤثر در انتخابات تلاش کنند، خاطر نشان کرد: فعالان سیاسی خود را از صحنه تلاش برای مشارکت حداکثری در انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری سال آینده کنار نکشند و زمینه برگزاری انتخابات پرشور را فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی خطاب به بخشداران، گفت: مسئولان سیاسی و انتخاباتی بایستی اصول امانت‌داری، مشارکت حداکثری، بی‌طرفی و قانون مداری را سرلوحه و اولویت اقدامات خود قرار دهند تا زمینه لازم برای حضور پرشور مردم و نامزدها در انتخابات پیش رو ایجاد شود.

مصطفوی با اشاره به در پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰، بیان کرد: پرهیز از هرگونه توهین به اقوام و قومیتی کردن انتخابات پیش رو لازمه پیشرفت و توسعه استان است.مطبوعات و رسانه‌های گروهی وظیفه ثقیلی در این میان بر عهده دارند تا به‌درستی به عموم آگاهی دهند.

او با بیان این‌که انقلاب اسلامی مقتدر و مستقل در طی چهل و دو سال گذشته حرکت کرده و اما همواره مورد دشمنی و توطئه کشورهای استکباری و ایادی آنها بوده است، تصریح کرد: انتخابات یک رویداد سیاسی مهم برای تعیین سرنوشت کشور است که با مشارکت حداکثری مردم تبدیل به برگ درخشان دیگری در دفتر انقلاب خواهد شد.

معاون استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش ۹ موردی بخش‌ها و شهرهای استان، عنوان کرد: تعداد شهرهای استان از ۴۲ مورد به ۴۸ شهر افزایش‌یافته است و انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۸ شهر و شوراهای اسلامی روستا در ۲۱۷۲ روستا برگزار می‌شود.

او یادآور شد: باید اطلاع رسانی‌های لازم برای آگاهی مردم از روند ثبت‌نام و حضور در انتخابات شوراهای شهر و روستا انجام گیرد.

کد خبر 4895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha