اثر عکاس مهابادی به جشنواره بین المللی عکس لندن راه یافت

سرویس آذربایجان غربی- رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد گفت: یک قطعه عکس از عکاس مهابادی در جشنواره دوسالانه بین المللی عکس GCCA2020 لندن در بین 9 نفر عکاس برتر بخش آماتور جهت کسب جایزه 10 هزار دلاری حضور دارد.

رحیم بایزیدی، در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد: شمال اشترابه عکاس جوان مهابادی جزء 9 عکاس برتر جشنواره در لیست کوتاه جشنواره در دسته آماتور پس از رای داوران در لیست رقابت جهت کسب جایزه 10 هزار دلاری قرار گرفت.

او با اشاره به اینکه این جشنواره توسط انجمن جهانی بتن و سیمان برگزار می شود، افزود: برای شرکت در این جشنواره 12هزارو 400 عکس از سراسر دنیا از طریق فراخوان ارسال شده بود که عکس عکاس جوان مهابادی در لیست نهایی قرار گرفته است .

رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد با اشاره به بخش های مختلف این جشنواره گفت: طراحی شهری ، زیرساخت، بتن در زندگی روزمره، بتن در فیلم ویدیویی بود که شرکت کنندگان می توانستند در این بخش ها شرکت کنند و شمال اشترابه عکاس مهابادی در بخش بتن در زندگی روزمره شرکت کرده است.

بایزیدی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مسابقه، یادآوری و تجلیل از نقش حیاتی بتن در جهان، انعطاف پذیری، استحکام، دوام و پایداری آن است.

رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد در ادامه اظهار کرد: شمال اشترابه متولد 1375 دارای کارشناسی عمران و فارغ التحصیل رشته عکاسی از انجمن سینمای جوانان مهاباد است وی فعالیت کاری خود را از سال 96 آغاز و در موضوعات عکاسی مستند و خیابانی فعالیت دارد.

او افزود: اشترابه رتبه اول تک عکس به همراه لوح و تندیس جشنواره فیلم و عکس مهاباد، رتبه دوم عکس کار و من دراستان آذربایجان غربی، جایزه بهترین عکس عکس با موضوع(فرهنگ زندگی کرونایی) در استان اراک را در کارنامه کاری خود دارد.

به گزارش کردپرس، جشنواره دوسالانه بین المللی عکس GCCA2020 در شهر لندن برگزار می شود و به هر یک از برندگان حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای در هر گروه به همراه یکی از نامزدهای نهایی جایزه بهترین عکس سال "بتن در زندگی" اعطا خواهد شد. برنده اصلی جایزه نقدی به مبلغ ده هزار دلار آمریکا دریافت خواهد کرد.

به برندگان نهایی از هر گروه نیز جایزه نقدی به مبلغ ۲۵۰۰ دلار آمریکا تعلق خواهد گرفت.

کد خبر 3781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha