عوامل خارجی بر وضعیت امنیتی عراق تأثیر می گذارند / بغداد با پ.ک.ک نخواهند جنگید

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یک کارشناس سیاسی عراقی عوامل متعددی را در وقوع انفجارهای بغداد مؤثر دانست و گفت: ترکیه می خواهد عراق را به جنگ با پ.ک.ک بکشاند، اما بغداد هرگز چنین اقدامی نخواهد کرد.

به گزارش کرد پرس به نقل از سپوتنیک، "کامل کنانی" در این باره گفت: نمی توان کشمکش سیاسی داخلی را عامل انفجارهای بغداد دانست. بلکه به طور کلی عوامل مختلفی در وضعیت امنیتی عراق تأثیرگذار هستند که از آن جمله می توان به ضعف دستگاههای امنیتی، دخالت های منطقه ای در حمایت از گروههای تروریستی و دشمنان روند سیاسی عراق در خارج را می توان در وضعیت کنونی دخیل دانست.
کنانی افزود: نیروهای آمریکایی تاکنون از تروریست ها در مناطق مرزی بین عراق و سوریه در منطقه تنف، وادی حوران و سایر مناطق حمایت و عناصر تروریستی داعش را در این مناطق جابجا و جمع آوری و سپس به عراق ارسال می کنند. دستگاههای امنیتی عراق، چند بار عملیات حمایت لجستیک و نظامی از گروههای تروریستی را رصد کرده اند.
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: درباره درخواست ترکیه از بغداد برای همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم در شمال عراق باید گفت آنکارا تلاش می کند عراق را به منطقه جنگ با نیروهای کرد مخالف ترکیه بکشاند که بغداد هرگز اقدام به چنین کاری نخواهد کرد.

کد خبر 3511

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha