سفر دو هیأت از اقلیم کردستان به بغداد در روزهای آینده برای تثبیت سهم بودجه ای  اقلیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان – وزیر برنامه ریزی دولت اقلیم کردستان از سفر دو هیأت سیاسی و دولتی اقلیم کردستان به بغداد خبر داد که ریاست یکی از هیأت ها را نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان به عهده خواهد داشت.

به گزارش کرد پرس به نقل از بغداد الیوم، "دارا رشید" در این باره گفت: قرار است دو هیأت عالی رتبه سیاسی و دولتی هفته آینده از اقلیم کردستان به بغداد سفر و درباره تثبیت سهم اقلیم از بودجه سال 2021 عراق فدرال مذاکره کنند.

رشید افزود: قرار بود ریاست هیأت سیاسی به عهده نچیروان بارزانی رئیس اقلیم و نایب رئیس حزب دمکرات کردستان و همچنین با حضور شخصیت های ارشد اتحادیه میهنی، جنبش تغییر و سایر احزاب باشد.

وزیر برنامه ریزی اقلیم کردستان خاطرنشان کرد امیدواریم درباره تحویل روزانه 250 هزار بشکه نفت و نیمی از درآمدهای داخلی و پایانه های مرزی با دولت مرکزی به توافق برسیم.

دارا رشید خاطرنشان کرد: در صورتی که در آن زمان به توافقی در این باره دست نیافتیم با استفاده از درآمدهای داخلی اقلیم کردستان اقدام به مدیریت اوضاع اقلیم نموده و آن را در قانون بودجه اقلیم خواهیم گنجاند.

وزیر برنامه ریزی اقلیم کردستان درباره لایحه بودجه اقلیم کردستان گفت: دولت اقلیم به خوبی می داند که هزینه های استخراج نفت بسیار بالا است. به همین دلیل دولت در این زمینه بازنگری خواهد کرد و تلاش می کنیم هزینه های استخراج نفت را کاهش دهیم.

دارا رشید خاطرنشان کرد: در صورتی که روند جمع آوری درآمدهای محلی شفاف، باشد شهروندان به این باور و اطمینان خواهند رسید که پرداخت حقوق با کسری، به دلیل کمبود امکانات دولت است.

کد خبر 3510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha