٧ هزار ماینر غیر مجاز در آذربایجان غربی روشن اند/ شناسایی کنید، پاداش بگیرید!

سرویس آذربایجان غربی- ۱۰ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح استان از طریق برق سراسری در حال فعالیت است و تنها ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه شناسایی شده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی می گوید: شناسایی ماینرهای بدون مجوز ۲۰۰ میلیون ریال پاداش دارد.

به گزارش کردپرس، اکبر حسن‌بگلو در یک گفت و گوی خبری اظهار داشت: پیش بینی می شود حدود ۱۰ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح استان از طریق برق سراسری در حال فعالیت باشند.

او ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه با همکاری نیروی انتظامی در سطح استان کشف و ضبط شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با بیان اینکه روند نظارت و بررسی مرزعه های بدون مجوز استخراج ارز دیجیتال ادامه دارد: به افرادی که ما در شناسایی و کشف ماینرهای بدون مجوز کمک کند تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال پاداش اهدا خواهد شد.

او اظهار داشت: یکی از مهمترین محورهای تعیین‌شده برای کاهش مصرف برق و خاموشی‌ها و کمک به تامین برق پایدار، جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز است.

حسن‌بگلو اضافه کرد: استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق دارد و متاسفانه در این زمان حساس کمبود برق بسیاری از سودجویان به استخراج ارز دیجیتال با تعرفه برق یارانه‌ای اقدام می‌کنند.

او با اشاره به اینکه مصرف برق آذربایجان‌غربی در بهار رکورد زده است، گفت: میزان مصرف برق در آذربایجان‌غربی طی سال جاری یک ماه زودتر از سال قبل و در خرداد ماه به هزار و ۱۵۴ مگاوات رسید که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی تاکید کرد: برای عبور موفق از پیک تابستان ۱۴۰۰ و حداقل اعمال مدیریت اضطراری بار همانند سال‌های گذشته نیازمند همکاری تمامی مشترکان استان هستیم.

کد خبر 12917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha