رسانه ها همیاران نظام هستند؛ آن ها را دلسرد نکنیم

سرویس کرمانشاه _ بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای خطاب به معاون سیاسی و امنیتی استان کرمانشاه با اشاره به احضار روزنامه نگاران به دلیل انتشار کلیپ های زورگیری، از رسانه ها به عنوان یاران و همیاران نظام نام برد که نباید آن ها را دلسرد کرد.

به گزارش کردپرس در این نامه آمده است:

جناب آقای خوش اقبال معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه

سلام علیکم

با احترام به استحضار می رساند روز چهارشنبه 12/09/99 فیلم کوتاهی حدود چهل ثانیه که از دوربین مدار بسته منزلی ضبط شده بود در خصوص سرقت کیف دستی ؛ موبایل و طلای خانم عابری به صورتی خشن با زورگیری در شبکه های اجتماعی بصورت گسیترده منتشر گردید که متعاقب آن موج محکومیت این اقدام از سوی مردم و مسئولین به راه افتاد و خوشبختانه در مدت کوتاهی عاملین این رفتار قبیح با اقتدار پلیس و معاضدت کم نظیر مرجع قضایی دستگیر گردیدند .تا اینجای ماجرا همه ی وجوه این موضوع صرف نظر از بقای قبح فعل و دنائت فاعلین ؛ مثبت و امیدآفرین ارزیابی می گردد . بدون شک نقش رسانه های استان اعم از مکتوب و مجازی در پوشش نمایش اقتدار انتظامی و چشمداشت مثبت از اجرای عدالت عدلیه کاملاً مثبت و خیرخواهانه بود.

جناب آقای خوش اقبال بی گمان حضرتعالی وقوف دارید که اگر دوربین مدار بسته ی آن منزل و نیز انتشار گسترده ی آن اقدام خشن در فضای مجازی رخ نمی داد یقیناً دستگیری عوامل این خشونت با آن سرعت اتفاق نمی افتاد ، باید باور کنیم با گسترش تکنولوژی و فن آوری های نوین و اینکه هر فرد دارای یک گوشی هوشمند خود یک رسانه است . اما متاسفانه هفته ی گذشته جناب آقای آهنگرنژاد مدیر مسئول محترم نشریه ی وزین صدای آزادی را که خود از فرهنگیان استان می باشند به واسطه ی انتشار تصویر حادثه ای که در آن زورگیران با حمله به نوجوانی در شهر کرمانشاه گوشی همراه وی را سرقت می کنند به اتهام تشویش اذهان عمومی به دادگاه فرا می خوانند. بعلاوه در هفته ی پیش آقای محسنی نسب را نیز با عنوان جلسه ی تعامل به پلیس محترم فتا دعوت می-نمایند و ایشان نیز متعهد می گردند که فیلم زورگیری ها را منتشر ننمایند .

جناب آقای خوش اقبال ما و دیگر برادران در دستگاههای قضایی، انتظامی و نظارتی باید بپذیریم که فعالان رسمی و دارای نام و نشان و وجاهت رسانه ای استان اعم از مکتوب و مجازی یاران ما و همیاران نظام می باشند. استدعا دارم در مقام معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری و نیز رئیس شورای اطلاع رسانی استان بگونه ای شرایط را تمهید فرمایید که رسانه داران دارای مجوز استان دچار یأس و دلزدگی نگردند. باور بفرمایید که قبل از جناب آقای آهنگرنژاد آن تصویر در گروهها و کانالهای مختلف ، دوستانه و خانوادگی منتشر شده بود لذا احضار و دعوت همکاران رسانه ای ما موجه نبوده و بدون شک فقط افزایش هزینه برای دستگاههای اجرایی را به دنبال دارد. اینجانب از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد و تمامی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ی استان اعلام می نمایم که ما برای هر گونه همکاری و تعامل با دستگاههای اجرایی و قضایی استان جهت ایجاد امید و انگیزه در مردم غیور هم دیاری در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری آماده ایم.

بهرام فاضلی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه

کد خبر 2840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha