وزیر ارتباطات: به عراق پیشنهاد دادیم تعرفه مکالمات در اربعین صفر شود

سرویس ایران- وزیر ارتباطات گفت: به عراق پیشنهاد دادیم که تعرفه مکالمات در اربعین در کشور عراق و ۲۸ ماه صفر در ایران صفر شود که تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های ارتباطی دو کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از تسنیم، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت اظهار داشت: تیم مذاکراتی ما هفته آینده بعد از عاشورا عازم عراق خواهند شد، همچنین مذاکره تلفنی و مذاکره حضوری با وزیر ارتباطات عراق داشتیم.

او افزود: به دولت عراق پیشنهاد دادیم که تعرفه مکالمات بین‌الملل دو کشور صفر شود، مانند آنچه برای ویزا صورت گرفت و این تعرفه در اربعین در عراق و 28 ماه صفر در ایران صفر شود که تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های ارتباطی دو کشور دارد. امیدواریم با این پیشنهاد موافقت بشود، البته سیگنال‌های مثبت است ولی مهم آن چیزی است که بر روی کاغذ می‌آید. سال گذشته 50 درصد کاهش هزینه انجام شد ولی امسال گفتیم که این تعرفه صفر شود.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: بهبود مسیر ارتبطاتی و توسعه شبکه نیز مدنظر بوده و در این زمینه نیز صحبت شده و گزارش‌های طرف عراقی مبنی بر بهبود است و سال گذشته نسبت به قبل بهتر شده بود.

کد خبر 146947

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha