انتشار:  جمعه 21 تیر 1398  ::  18:47

سرویس اقلیم کردستان

واکنش مقامات اربیل به وقوع انفجارهای خونین کردستان سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس، نخست وزیر و پارلمان اقلیم کردستان و رهبر حزب دمکرات، در پیام هایی جداگانه ضمن محکوم کردن انفجارهای روی داده در مناطق کردنشین سوریه، با قربانیان این انفجار ابراز همدردی کردند.

به گزارش کردپرس، در پی وقوع انفجارهای  خونین در شهرهای کردنشین قامیشلو، حسکه و عفرین واقع در کردستان سوریه، که موجب جان باختن 15 شهروند غیرنظامی و مجروح شدن 70 تن دیگر شد؛ مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان، طی پیامی رسمی، این انفجارها را به شدت محکوم و با قربانیان ابراز همدردی کرد.

وی تأکید کرد که این اقدامات نشان دهنده دشمنی ترور با تمدن بشریت و همه طیف ها و آیین ها است.

همچنین نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان نیز در پیامی انفجارهای مناطق کردنشین سوریه را به شدت محکوم و با قربانیان این انفجارها ابراز همدردی کرده و تأکید کرد که این اقدامات نشان می دهد که ترور هنوز تهدیدی جدی و واقعی علیه امنیت و ثبات منطقه و جهان است.

نچیروان بارزانی همچنین اشاره کرده که مقابله با خطر و تهدید ترور، مستلزم هماهنگی و همکاری همه جانبه منطقه ای و جهانی است.

از سوی دیگر مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات نیز در پیامی دیگر، ضمن محکومیت انفجارهای روی داده در مناطق کردنشین سوریه، همدردی خود با قربانیان این انفجارها را اعلام کرد.

همچنین هیئت رئیسه پارلمان کردستان نیز در بیانیه ای وقوع این انفجارها را محکوم کرده است.