انتشار:  جمعه 21 تیر 1398  ::  13:11

سرویس ترکیه

انفجار در مسیر نیروهای گشتی جزیره در استان شرناخ

سرویس ترکیه - در حمله به نیروهای گشت زنی در شهر جزیره استان شرناخ چهار تن از این نیروها در اثر انفجار بمبی که در مسیر گشت زنی آنان کار گذاشته شده بود مجروح شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در حمله به نیروهای گشت زنی در شهر جزیره استان شرناخ چهار تن از این نیروها در اثر انفجار بمبی که در مسیر گشت زنی آنان کار گذاشته شده بود مجروح شدند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، شب گذشته در جاده دورت یول شهر جزیره هنگام گشت زنی نیروها در این مسیر بمبی که در سطل آشغال کارگذاشته شده بود از سوی افراد ناشناسی منفجر شده است که در اثر این انفجار چهار نیروی گشت زخمی و به پنج خودروی پارک شده در آن جاده آسیب وارد شده است.

نیروهای امنیتی و ضد شورش ترکیه با انتقال به محل حادثه اقدام به بستن راه های ورود و خروج جاده کرده و برای شناسایی عاملان این انفجار عملیات گسترده ای را در سطح شهر آغاز کرده اند.

لازم به ذکر است، روز گذشته نیز انفجارهای متعددی در شهرهای کردنشین سوریه از جمله عفرین، حسکه و قامشلو رخ داده است که با انفجار دیشب در جزیره ترکیه چنین به نظر می رسد نا امنی ها در شمال سوریه و جنوب ترکیه مرتبط به یکدیگر هستند.

تا این لحظه گروهی مسئولیت این بمبگذاری را برعهده نگرفته است.

 

کد خبرنگار: 30102