انتشار:  جمعه 21 تیر 1398  ::  13:01

سرویس عراق

عبدالمهدی: تا نابودی آخرین سنگر داعش در عراق آرام نمی‌گیریم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق تاکید کرد که تا نابودی کامل داعش در این کشور به مبارزه علیه آن ادامه خواهند داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق عصر پنج شنبه با صدور بیانیه کوتاهی خاطر نشان ساخت که شهروندان این کشور تنها در صورتی آرام می گیرند که به حضور تروریست های داعش در کشور خود پایان دهند.
عبدالمهدی در بیانیه خود در این باره آورده است: عراقی ها تا نابودی آخرین سنگر تروریستی در کشورمان آرام نمی گیرند.
در این بیانیه همچنین آمده که نیروهای مسلح عراق همچنان به عملیات گسترده موسوم به "اراده پیروزی" برای تعقیب تروریست های باقی مانده داعش در مناطق بیابانی واقع در حد فاصل استان های صلاح الدین، نینوا و الانبار ادامه خواهند داد.
این در حالی است که فرماندهی عملیات مشترک عراق بعد از ظهر پنج شنبه با صدور بیانیه ای در رابطه با نتایج عملیات اراده پیروزی، اعلام کرده بود که از آغاز این عملیات در مناطق واقع در حد فاصل استان های مذکور به سمت مرز مشترک با سوریه، تاکنون نیروهای این کشور موفق شدند نزدیک به 28 هزار کیلومتر مربع را بازرسی و ‌از داعش پاکسازی کنند، 19 عنصر تروریستی را از پای درآورند یا دستگیر کنند و مقادیر زیادی اسلحه، مهمات، مواد و تجهیزات انفجاری و پناهگاه متعلق به این گروه تروریستی را نیز منهدم سازند.