انتشار:  جمعه 21 تیر 1398  ::  08:07

سرویس ترکیه

سخنگوی حزب عدالت و توسعه:

برای پایان دادن به موجودیت PKK در قندیل، شنگال و مخمور با دولت عراق دیدار کردیم

سرویس ترکیه - سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) که بعد از جلسه شورای مرکزی حزب در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده بود در اظهاراتی با اشاره به ادامه عملیات های ارتش ترکیه در شمال عراق عنوان کرد: برای پایان دادن به موجودیت PKK در قندیل، شنگال و مخمور با دولت عراق دیدار کردیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه (AKP) که بعد از جلسه شورای مرکزی حزب در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده بود در اظهاراتی با اشاره به ادامه عملیات های ارتش ترکیه در شمال عراق عنوان کرد: در جلسه شورای مرکزی آک پارتی در خصوص تحولات داخلی و خارجی، تحولات اقتصادی و اجتماعی بحث هایی صورت گرفت. از 27 می 2019 به منطقه خواکورک در شمال عراق یک عملیات بزرگ نظامی آغاز شده است. در خصوص پایان دادن به موجودیت PKK در قندیل، شنگال و مخمور با مقامات عراق نیز دیدار کردیم. ترکیه به مبارزه با ترور به صورت همزمان با عراق ادامه می دهد. البته PKK در آنجا در داخل ساختارهای سیاسی خود را نشان می دهد در این خصوص نیز موضوع را از نزدیک دنبال می کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به انتقادات اخیر از سیستم ریاست جمهوری در ترکیه نیز عنوان کرد: در جلسه اخیر حزب با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مکانیزم های مختلفی که با سیستم جدید نمی توانند منطبق شوند به صورت شفاف و واضحی مورد بحث گذاشته شده است. نمایندگان ملت به نام مردم وکالت آنان را برعهده دارند. مطالبات ملت را به زبان می آورند. مطالبات آنان در حکومت مرکزی به شکل تاثیر گذاری خود را نشان می دهد. ارزیابی این مطالبات از سوی رئیس جمهور کشور بسیار مهم تلقی می شود.

 

کد خبرنگار: 30102