انتشار:  چهارشنبه 5 تیر 1398  ::  23:15

سرویس اقلیم کردستان

جان باختن و مجروح شدن دو شهروند اقلیم کردستان در بمباران ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در حمله هوایی جنگنده های ترکیه به منطقه برادوست از توابع اربیل اقلیم کردستان یک شهروند اقلیم جان خود را از دست داده و برادر وی نیز به شدت مجروح شد.

به گزارش کردپرس، ملا کریم برادوستی مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در منطقه برادوست طی گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که شامگاه امروز چهارشنبه 5 تیر/26 ژوئن، جنگنده های ارتش ترکیه بار دیگر مناطق مسکونی اقلیم کردستان در منطقه گروزرین از توابع برادوست در استان اربیل را به شدت بمباران کردند.

احمد قادر فرماندار منطقه چومان نیز در این مورد به شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، گفت که در این حمله مناطق زینان در سیدکان و سمیلان در دولی روست هدف قرار گرفته و خودروی یکی از شهروندان مورد اصابت قرار گرفته و در نتیجه یک شهروند جان خود را از دست داده و برادر وی نیز به شدت مجروح شده است.

وی افزود که ارتش ترکیه مناطق نزدیک به روستاها و مناطق محل سکونی را هدف قرار می دهد.

از سوی دیگر ملا کریم برادوستی نیز در این مورد گفت خودرویی که مورد اصابت قرار گرفته دارای چند سرنشین دیگر نیز بوده، اما تعداد دقیق تلفات مشخص نیست، چرا که این خودرو کاملا سوخته است.

در همین حال رسانه های اقلیم کردستان گزارش دادند که جنگنده های ترک، امروز چندین بار پیاپی مناطق مختلف اقلیم را هدف حمله قرار دادند.

حملات هوایی ترکیه به مناطق مرزی اقلیم کردستان تحت عنوان هدف قرار دادن پ.ک.ک، از سال های قبل صورت گرفته و طی دو سال مذاکرات صلح میان ترکیه و کردهای این کشور متوقف شد؛ اما با شکست مذاکرات در 2015 این حملات بار دیگر با شدت از سرگرفته شده و روزانه مناطق مسکونی اقلیم هدف حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه قرار گرفته و تاکنون ده ها شهروند اقلیم در این حملات جان باخته و مجروح شده و همچنین ده ها روستای اقلیم نیز به دلیل نابودی زیر ساخت های ضروری در اثر بمباران، تخلیه و خالی از سکنه شده است.

از سوی دیگر ترکیه دارای شمار بسیاری پایگاه های اطلاعاتی و نظامی در اقلیم بوده و نظامیان این کشور با ورود به عمق 30 کیلومتری خاک اقلیم عملیات نظامی گسترده ای را در این مناطق انجام می دهند.