انتشار:  چهارشنبه 5 تیر 1398  ::  18:41

سرویس ترکیه

دیدار وزیر دفاع ترکیه با سرپرست وزارت دفاع آمریکا در مقر ناتو

سرویس ترکیه - حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به بروکسل سفر کرده است در مقر اصلی ناتو با مارک اسپر، سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به بروکسل سفر کرده است در قرارگاه اصلی ناتو با مارک اسپر، سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا دیدار و گفتگو کرده است.

در پی این دیدار، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای با اشاره به این دیدار مهم عنوان کرد: تداوم دیالوگ میان ترکیه و آمریکا از اهمیت بسیاری برخوردار است. در همین راستا وزیر دفاع ترکیه در دیدار با سرپرست وزارت دفاع آمریکا در خصوص مسائل مختلفی از جمله سوریه، پروژه جنگنده های F-35، همکاری های دفاعی دوجانبه و سایر موارد امنیتی میان دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخته اند.

لازم به ذکر است، در پی نامه تند و تهدید آمیز وزارت دفاع آمریکا در زمان سرپرستی پاتریک شاناهان در پنتاگون روابط شکننده دو کشور هر چه بیشتر به سمت تنش و بحران کشیده شده و این نامه که با لحن تهدید آمیز و بازدارنده در خصوص خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسی توسط آنکارا نوشته شده بود با واکنش های مختلف از سوی مقامات ترکیه روبه رو شده بود. این اولین تماس جدی میان مقامات عالی رتبه دو کشور بعد از نامه جنجالی می باشد.

 

کد خبرنگار: 30102