انتشار:  چهارشنبه 5 تیر 1398  ::  18:31

سرویس ترکیه

دولت باغچلی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه:

کسانی که از نامه عبدالله اوجالان مدد می جویند نامرد هستند

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نامه عبدالله اوجالان پیش از انتخابات استانبول و ورود به منازعه انتخاباتی عنوان کرد: کسانی که از نامه عبدالله اوجالان مدد می جویند نامرد هستند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به نامه عبدالله اوجالان پیش از انتخابات استانبول و ورود به منازعه انتخاباتی عنوان کرد: حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) شاخه سیاسی کوه قندیل است، چه HDP و چه قندیل هیچ فرقی میان آنان نیست. ولی پیام های حمایت از نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در انتخابات شهرداری کلانشهر استانبول از سوی رهبر تروریست ها مقبول واقع نشد. جنگ قدرت میان PKK، HDP و قندیل به ما هیچ ارتباطی ندارد. ولی واقعیتی در اینجا وجود دارد که حقیقتاً باید از آن درس عبرت گرفت و آن این که به نامه رهبر تروریست ها نه از سوی حزب خوب و نه از سوی CHP واکنشی صورت نگرفته است. کسانی که از نامه رهبر تروریست ها مدد می خواهند نامرد هستند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: دادن وجهه ملی – میهنی به یک رهبر گروه تروریستی جنایت است. کسانی که به راه های امرالی چشم دوخته اند چه چیزی می توانند به ما بگویند؟ کسانی که تصور می کنند خائن ها در کوه ها مشغول جمع آوری گل و حشره هستند هیچ چیزی نمی توانند به ما توضیح دهند. خائن هایی که اعلام کرده بودند استانبول تاوان عفرین است تجزیه طلب بودنشان را نمی توانند با شعار "همه چیز زیبا خواهد شد" {شعار CHP در انتخابات استانبول} بپوشانند. ائتلاف جمهور بعد از این به آینده و پیش رو باید نگاه کند و به مسائل کشور تمرکز کند. اگر ایمان داشته باشیم موفق خواهیم شد و در 2023 به معجزه یک ترکیه جدید دست خواهیم زد.

شایان ذکر است، دولت باغچلی، پیش از برگزاری انتخابات استانبول و انتشار نامه عبدالله اوجالان به نوعی دیگر سخن گفته بود و اعلام کرده بود: رهبر تروریست ها برای جلوگیری از استثمار HDP پیامی منتشر کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102