انتشار:  سه‌شنبه 4 تیر 1398  ::  09:20

سرویس ترکیه

آمریکا پیروزی امام اوغلو در انتخابات شهرداری استانبول را تبریک گفت

سرویس ترکیه - کنسولگری ایالات متحده آمریکا در استانبول با انتشار پیامی در حساب رسمی خود از توئیتر، با تبریک به اکرم امام اوغلو برای پیروزی در انتخابات استانبول نوشت: برای اکرم امام اوغلو که بزرگترین شهر اروپا را اداره خواهد کرد بهترین آرزوها را داریم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی پیروزی اکرم امام اوغلو، نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در انتخابات مجدد شهرداری کلانشهر استانبول، کنسولگری ایالات متحده آمریکا در استانبول با انتشار پیامی در حساب رسمی خود از توئیتر، با تبریک به اکرم امام اوغلو برای پیروزی در این انتخابات نوشت: مردم شهر استانبول که یک نمونه تاثیر گذار برای دموکراسی مشارکتی است، با رفتن به پای صندوق های رای صدای خود را به گوش همگان رساندند. برای اکرم امام اوغلو که بزرگترین شهر اروپا را اداره خواهد کرد بهترین آرزوها را داریم.

لازم به ذکر است، بعد از انتخابات 31 مارس 2019 میلادی در ترکیه و روند اعتراض حزب عدالت و توسعه (AKP) به نتایج انتخابات استانبول، رابرت پالادینو، سخنگوی وزارت امور خارجه وقت آمریکا با انتقاد از این روند عنوان کرده بود: انتخابات آزاد و عادلانه برای هر دموکراسی مهم است. همچنین قبول نتایج مشروع نیز به این موارد باید اضافه شود. در این ارتباط نیز از ترکیه که در این خصوص یک سنت دیرینه و با افتخار دارد نمی توان کمتر از این را انتظار داشت. از ترکیه انتظار داریم تا با برگزاری یک انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه به تمامی طرف ها احترام بگذارد. یک دموکراسی سالم حتی به نفع روابط میان ترکیه و آمریکا است و ثبات، رفاه و امنیت متفق ما را تأمین می کند.

این اظهارات در آن تاریخ از سوی سخنگوی AKP با واکنش تندی روبه رو شده بود.

 

کد خبرنگار: 30102