انتشار:  سه‌شنبه 4 تیر 1398  ::  08:51

سرویس ترکیه

وزیر دفاع ترکیه با رهبران اپوزیسیون ترکیه به جز HDP دیدار کرد

سرویس ترکیه - حلوصی آکار، وزیر دفاع  ترکیه با رهبران احزب CHP، MHP و حزب خوب دیدار کرده است که در برنامه دیدار وزیر دفاع ترکیه با احزاب اپوزیسیون این کشور، HDP به عنوان دومین حزب اپوزیسیون در ترکیه حضور نداشته است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، حلوصی آکار، وزیر دفاع  ترکیه در اقدامی با کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP)، دولت باغچلی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه (MHP)، مرال آکشنر، رئیس حزب خوب دیدار و گفتگو کرده است که در برنامه دیدار وزیر دفاع ترکیه با رهبران اپوزیسیون این کشور حزب کُردی دموکراتیک خلق ها (HDP) که به عنوان دومین حزب بزرگ اپوزیسیون در ترکیه به حساب آمده و بعد از حزب عدالت و توسعه (AKP) و CHP بیشترین نماینده را در مجلس ترکیه دارد جای نگرفته است.

وزیر دفاع ترکیه در این دیدار در خصوص مسئله خرید سامانه دفاع موشکی S-400 از روسیه و تنش های به وجود آمده پیرامون این موضوع، پروژه تولید جنگنده های فوق پیشرفته F-35 و همچنین سیستم جدید سربازی در ترکیه گفتگو کرده است.

گفتنی است، پیش از این نیز در مراسم سالگرد آغاز جنگ های استقلال ترکیه نهاد ریاست جمهوری ترکیه از تمام احزاب اپوزیسیون به غیر از HDP دعوت به عمل آورده بود.

 

کد خبرنگار: 30102