انتشار:  دوشنبه 3 تیر 1398  ::  22:49

سرویس آذربايجان غربي

در اتاق دادستان مهاباد اتفاق افتاد؛

ماجرای برخورد رییس شورای شهر مهاباد با یک خبرنگار

سرویس آذربایجان غربی- در جریان دیدار مسئولان و خبرنگاران با دادستان مهاباد رییس شورای شهر با یکی از خبرنگاران درگیر شد و بعد از چند ساعت آن را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس، در جریان دیدار مسوولان شهرستان مهاباد با دادستان و کارکنان دادگستری به مناسبت هفته قوه قضاییه، رییس شورای شهر مهاباد با "دیاکو توتونچی" خبرنگار پایگاه خبری ریکار درگیر شد. اما بعد از واکنش رسانه های مهاباد به این موضوع رییس شورای شهر هر گونه برخورد را تکذیب کرد و آن را شایعه خواند.

توتونچی در گفتگو با خبرنگار کردپرس، در خصوص حادثه امروز گفت: زمانی خبرنگاران برای گرفتن عکس به اتاق دادستان دعوت شدند من هم مشغول عکسبرداری بودم که رئیس شورای شهر با حرکت دست مانع عکاسی من شد و موبایل من را که جهت تصویر گرفتن آماده کرده بودم با دست کنار زد.

 وی افزود: برای بار دوم نیز رییس شورای شهر در حرکتی دوباره مانع عکسبرداری من شد و این بار موبایلم به زمین افتاد.

این خبرنگار گفت: بعد از این حرکت فرماندار مهاباد نیز به رییس شورای شهر در خصوص این رفتارشان تذکر داد.

وی تاکید کرد: قطعا از طریق مراجع قانونی پیگیری این قضیه خواهند بود زیرا این حرکت جناب حیدری به عنوان رییس شورای شهر در برخورد با یک خبرنگار شایسته نیست.

 توتونچی با اشاره به حادثه برخورد کارمندان شهرداری در جریان کنسرت هنرمند عدنان کریم نیز گفت: در روز کنسرت عدنان کریم نیز دو تن از کارمندان شهرداری مهاباد با بنده برخورد کردند و به دوربین عکس برداری من و همکارم صدمه زدند، به هر حال در آن زمان با وساطت شورا و شهرداری از شکایت صرف نظر کردیم، اما این بار قطعاً از طریق مراجع قانونی پیگیر این قضیه خواهم بود.

در شامگاه امروز نیز حامد حیدری رییس شورای شهر مهاباد، در گفت و گو با روابط عمومی شهرداری، برخورد با خبرنگار یکی از رسانه های شهرستان را شایعه خواند و گفت: «در دیدار تعدادی از مسئولین شهرستان با ریاست محترم دادگستری و دادستان شهرستان مهاباد به مناسبت هفته قوه قضائیه، همانطوریکه مسئولین نیز اظهار داشته اند و شاهد بودند، نه بنده و نه هیچ یک از حضار هیچگونه برخورد فیزیکی و لفظی با خبرنگاران حاضر در محل مذکور را نداشته ایم» .

وی ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه به خاطر انعکاس مشکلات و مطالبات شهروندان ادامه داد: «خسارت وارده به گوشی یکی از خبر نگاران به دلیل افتادن از دست خود این شخص بوده است و وی نقشی در این ماجرا نداشته است».

.