انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  22:25

سرویس ترکیه

مرال آکشنر رئیس حزب خوب:

طولانی ترین عملیات زمینی ارتش ترکیه علیه PKK امضای من را پای خود دارد

سرویس ترکیه - مرال آکشنر، رئیس حزب خوب ترکیه که در بورسا سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد از اردوغان گفت: پای طولانی ترین عملیات زمینی ارتش ترکیه علیه PKK امضای من وجود دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، مرال آکشنر، رئیس حزب خوب ترکیه که در بورسا سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به روند مذاکرات صلح کرد – ترکیه عنوان کرد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با روند مذاکرات صلح باعث افزایش آراء حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) شد. اکنون نیز یک چیز دیگری به وجود آمده است. 15 روز است که با PKK می نشیند و با PKK بلند می شود. تمامی ما را PKK اعلام کرده است.

وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: در برابر تو مرال آکشنر حضور دارد، در مبارزه با PKK پای طولانی ترین عملیات زمینی ارتش ترکیه علیه PKK در طول تاریخ امضای من وجود دارد. زمانی که در سال 2002 میلادی حاکمیت سیاسی را در ترکیه به دست گرفتید در این کشور ترور صفر بود.

آکشنر در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در آن زمان حزب خلق دموکراتیک (DEHAP) می توانست دو میلیون رأی به دست آورد که با توجه به آمار جمعیت آن دوره شش درصد می شد. اکنون HDP در این کشور شش میلیون رأی را کسب می کند که 12 درصد را در بر می گیرد. جناب اردوغان اگر حزبی که دارای دو میلیون رأی بود در طول دوران حاکمیت شما به شش میلیون رأی رسیده است مسئول آن ما نیستیم؛ تو هستی. روند صلح ایجاد کردی، روند حل و فصل مسئله به وجود آوردی. شما حساب تمام این ها را خواهید داد. شما نمی توانید به ملت بگویید تروریست.

 

کد خبرنگار: 30102