انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  08:55

سرویس ترکیه

رجب طیب اردوغان:

کسانی که HDP را اداره می کنند تروریست هستند نه کسانی که به آنان رأی می دهند

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در برنامه زنده تلویزیونی از شبکه های هابرترک و SHOW TV سخنرانی می کرد در سخنان خود خاطرنشان کرد: ما به کسانی که HDP را اداره می کنند تروریست می گوییم نه کسانی که به آنان رأی می دهند.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در برنامه زنده تلویزیونی از شبکه های هابرترک و SHOW TV سخنرانی می کرد در بخشی از سخنان خود با اشاره به مسئله خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسی گفت: برای ما اولین مسئله امنیت ترکیه است. ما به هیچ عنوان از مسئله امنیت چشم پوشی نمی کنیم. در مرزهای جنوبی مان علیه کشورمان یک تهدید بسیار جدی وجود دارد. ما از آمریکا خواستار خریداری پاتریوت بودیم که به ما گفتند کنگره آمریکا اجازه نمی دهد. بعد از آن وارد مذاکرات با دیگر کشورها شدیم که روس ها به ما پاسخ مثبت دادند. روس ها در خصوص نرخ ها، تأمین وام و مسئله تولید مشترک بسیار مثبت عمل کردند و ما نیز این کار را تمام کردیم. برگشت از این موضوع به هیچ عنوان مطرح نیست. من این ها را به جناب ترامپ هم اعلام کردم و او نیز به من حق داد. ماه جولای در خصوص S-400 ها بسیار مهم خواهد بود.

اردوغان در خصوص تنش های اخیری که در خصوص حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و کردها پیش آمده است نیز گفت: من به کسانی که HDP را اداره می کنند تروریست گفتم نه به کسانی که به آنان رأی می دهند. ما در گذشته در آنجا حزب اول بودیم. اکنون نیز بار دیگر به آن نقطه خواهیم رسید. نمونه این حرف نیز میتینگ دیاربکر بود، مردم از بالکن ها، خانه ها و خیابان ها استقبال بسیار باشکوهی کردند.

 

کد خبرنگار: 30102