انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  10:46

سرویس ترکیه

طرح موضوع تداوم زندان صلاح الدین دمیرتاش در پارلمان سوئد

سرویس ترکیه - لاون ردار، نماینده حزب سوسیال – دموکرات کارگر سوئد با طرح موضوع تداوم  زندان صلاح الدین دمیرتاش در پارلمان سوئد، از پارلمان این کشور درخواست کرد در راستای آزادی این سیاستمدار کرد ترکیه، حکومت را به اتخاذ تدابیر لازم موظف کند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، لاون ردار، نماینده حزب سوسیال – دموکرات کارگر سوئد با طرح موضوع زندانی بودن صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان سوئد، از پارلمان این کشور درخواست کرد در راستای آزادی این سیاستمدار کرد ترکیه از زندان، حکومت را به اتخاذ تدابیر لازم موظف کند.

در بیانیه ردار آمده است: دادگاه حقوق بشر اروپا به طور کامل و قاطع اعلام کرده است که دلیل زندان صلاح الدین دمیرتاش، بدون شک در راستای سرکوب تکثرگرایی و محدود کردن مرزهای بحث آزاد سیاسی کردهای کشور ترکیه است. دادگاه حقوق بشر اروپا با تمامیت آراء خواستار آزادی دمیرتاش از زندان شده است.

این نماینده پارلمان سوئد با تأکید بر این که حکومت ترکیه به رأی دادگاه حقوق بشر اروپا عمل نخواهد کرد، نوشت: در برابر این موضوع حکومت سوئد باید یک واکنش محکم از خود نشان بدهد. برای این که دمیرتاش به آزادی دست پیدا کند پارلمان سوئد باید تصمیمی اتخاذ کرده و حکومت سوئد را در این راه موظف به انجام برخی اقدامات کند. به عنوان یک حقوقدان برای اولین بار شاهد اتخاذ رأی توسط دادگاه حقوق بشر اروپا با اجماع کامل اعضا و رأی بسیار روشن و واضح در خصوص سیاستمداران زندانی هستم. تداوم زندان دمیرتاش مخالف توافقات بین المللی است. وی با استناد به اتهامات بی پایه و اساس زندانی شده است و دادگاه حقوق بشر اروپا به تمامی این ها اشاره کرده و خواستار آزادی وی از زندان شده است.

 

کد خبرنگار: 30102