انتشار:  دوشنبه 17 دی 1397  ::  20:32

سرویس سوریه

گشت زنی نیروهای آمریکایی در منبج ادامه دارد

سرویس ترکیه - خبرهای به دست آمده از منبج از تداوم گشت زنی نیروهای آمریکایی در منبج حکایت دارد.

به گزارش کردپرس، در حالی که این روزها همه منتظر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هستند، خبرهای منتشر شده از سوریه عکس آن چیزی است که در صدر رسانه های جهانی به آن پرداخته می شود. پس از آن که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد، همه نگاه ها به تحقق این وعده بسیار مهم و استراتژیک هم برای سوریه و هم برای منطقه است. با وجود این، خبرهای به دست آمده از منبج حاکی از تداوم گشت زنی نیروهای آمریکایی در منبج است.

 در تصاویر به دست آمده از منبج مشاهده می شود که خودروهای زرهی ارتش آمریکا با پرچم این کشور در خیابان های مرکز منبج در حال گشت زنی هستند.

این تصاویر در حالی منتشر می شود که هر روزه اخبار ضد و نقیضی در خصوص سرنوشت نیروهای آمریکایی در سوریه از سوی آمریکا منتشر می شود. از سوی دیگر هیئت بلند پایه آمریکایی نیز متشکل از مشاور امنیت ملی آمریکا، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح این کشور و نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه قرار است فردا در آنکارا حضور پیدا کرده و در خصوص تحولات اخیر با محوریت سوریه با مقامات ترک گفتگو کنند.

ترامپ در آخرین پیام خود در خصوص وضعیت نیروهای آمریکایی در سوریه عنوان کرده است: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه محتاطانه صورت خواهد گرفت.

 

کد خبرنگار: 30102