انتشار:  پنج‌شنبه 9 فروردین 1397  ::  11:48

سرویس آذربايجان غربي

در دیدار نماینده بوکان با معاون حقوقی نیروی انتظامی در امور مجلس مطرح شد

مجروح حواشی بازی سردار با کُلت زخمی شده است/ تیم حقیقت یاب به بوکان اعزام می شود

  سرویس آذربایجان غربی-معاون حقوقی نیروی انتظامی کل کشور گفت: مجروح حواشی بازی سردار با کُلت زخمی شده است و تیم حقیقت یاب به بوکان اعزام می شود.
 

به گزارش کردپرس، روابط عمومی نماینده بوکان از دیدار وی با معاون حقوقی نیروی انتظامی کل کشور در خصوص درگیریهای بین هواداران سردار و نیروی انتظامی در آخرین بازی خانگی این تیم در سال گذشته خبرداد.

به گزارش این روابط عمومی عثمانى در این دیدار که امروز پنج شنبه (9 فروردین ماه) برگزار شد، ضمن تقدیر از مديريت مقتدر ناجا در كشور، استان و شهرستان بوكان گفت:   حيف است اين همه توانمندى مديريتى و زحمات بى شائبه نيروهاى خدوم ناجا با رفتار نسنجيده چند نيروى بى تجربه خدشه دار شود.

 وی با اشاره به حوادث ورزشگاه خاتم الانبياء بوكان گفت: كه عامل اين حادثه ناگوار را بايد در برخورد نامناسب چند نفر با يك جوان را كه لباس كردى بر تن داشت، جستجو كرد.

 عثمانى افزود: قبل از بازى تماساگران خونگرم و فهيم با سردادن شعارهايي عليه اردوغان فاشيست جنايات تركيه را در كشتار مردم بى دفاع كُـرد سوريه محكوم كرده بودند و امتياز بازى خانگى تيم محبوب شان را از دست رفته ديده بودند و در چنين شرايطى يكى از تماساچيان احساساتى وارد محوطه مى شود كه چندين نفر از نيروهاى انتظامى در اوج بى تدبيرى در جلوى ديدگان چند هزار نفر تماساگر، وى را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند كه اين رفتار باعث تهييج تماساگران و ورود تعداد زيادى از تماساگران به داخل زمين شده بود كه در اين شلوغى و ازدحام جمعيت  برخوردهايي نيز صورت گرفته بود.در اين ميان تعدادى از تماساگران و نيروهاى انتظامى مصدوم و دو نفر نيز مجروح شده بودند كه يكى از آنان در اثر شليك گلوله مجروح شده بود.

وى افزود: هر چند تماساگران نبايد به داخل زمين ورود پيدا مى كردند ولى اين رفتار تماساچيان در اثر رفتار نادرست چند مأمورى صورت گرفته كه بصورت دسته جمعى يكى از جوانان را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.

در ادامه گزارش روابط عمومی نماینده بوکان آمده است که سردار اشراق نیز در دیدار با عثمانی گفت: بر اساس گزارشات دريافتى نيروى انتظامى از بازيكنان تيم حريف حراست نموده و اصولا نيروى انتظامى اسلحه كُلت در اختيار نداشته اند ولى فرد مجروح با اسلحه كُلت مورد اصابت قرار گرفته كه اين موضوع در حال بررسي است و قطعاً با متخلفين برخورد خواهد شد.

 عثمانى نیز گفت: گرارشاتى كه توسط نيروى انتظامى بوكان تهيه شود نمى تواند ملاك عمل قرار گيرد بلكه بايد تيمى از تهران براى بررسي اين حادثه تلخ از تهران به منطقه اعزام شود تا واقعيت موضوع بدون هرگونه سوگيرى مشخص و با مأمورينى كه خطا كرده و به جايگاه ويژه نيروى انتظامى و فرمانده آگاه آن نزد افكار عمومى خدشه وارد نموده و حقوق شهروندى تعدادى از همشهريان بوكانى را مورد تعرض قرار داده اند، برخورد قاطع و قانونى صورت گيرد نه اينكه نيروى انتظامى با تماساچيان برخورد و آنان را مورد تعقيب قرار دهند.

وى گفت: بنده در كميسيون شوراها و امور داخلى نيز اين موضوع را مورد پيگيرى قرار خواهم داد و از حقوق شهروندان خود به هر قيمتى كه شده دفاع خواهم نمود.

در پایان این گزارش، آمده است که سردار اشراق قول داده است يك تيم ويژه براى بررسي دقيق موضوع، به بوكان اعزام  کنند و  گفتند كه بر اساس گزارش اين تيم، تصميمات لازم اتخاذ مى گردد.

 روز یکشنبه بیست و هفتم اسفندماه سال گذشته در جریان بازی تیم سردار بوکان و شهرداری بندرعباس بین هواداران سردار و نیروی انتظامی زدو خورد رخ داد.

دفتر سیاسی فرمانداری بوکان اعلام کرد در جریان برخورد تماشاچیان و نیروهای انتظامی، 12 نفر از تماشاچیان  و تعدادی از نیروهای انتظامی مصدوم شدند.

به دنبال این حوادث دکتر عثمانی نماینده بوکان با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: تا آخرین مرحله موضوع  حوادث پایان بازی سردار را پیگیری خواهم کرد و اجازه نمی‌دهم حق همشهریانم ضایع شود و باید با ماموران خاطی برخورد شود.

 چند روز قبل  نیز«عثمان نوری» از بستگان « سینا پروردین» که در جریان درگیریهای پایان بازی سردار مصدوم شد، با انتشار نامه سرگشاده ای در رسانه های محلی اعلام کرد که هیچکدام از مسئولان، از سینا پروردین که در بیمارستان بوکان بعد از عمل جراحی وخارج کردن گلوله از بدنش، تحت مراقبت است، هنوز عیادتی به عمل نیاورده اند./