سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 1 اسفند  ::  14:36

تشکیل کمیته‌ای برای عادی‌سازی وضعیت خورماتو

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دفتر استاندار صلاح‌الدین عراق اعلام کرد که به‌منظور عادی‌سازی وضعیت خورماتو، نیروهای واکنش سریع از این منطقه خارج شده و کمیته‌ای برای شناسایی آسیب دیدگان و جبران خسارات تشکیل می شود.

 

به گزارش کردپرس، جمال عطاب در گفتگو با سایت خبری کردی زبانSNN اعلام کرد که روز 30 بهمن/19 فوریه، هیئت به ریاست نایب رئیس مجلس عراق و استاندار صلاح‌الدین، از منطقه خورماتو بازدید کرده و از نزدیک با شهروندان کرد ساکن این منطقه دیدار کرده و در مورد مشکلات آنان و خسارات وارده در پی وقایع اخیر به خورماتو  و کاستی های منطقه تحقیق کرده اند.

مسئول اطلاع رسانی دفتر استانداری صلاح‌الدین اعلام کرد که این هیئت با فرمانده نیروهای واکنش سریع عراقی در خورماتو دیدار کرده اند و قرار شده که این نیروها به‌منظور عادی‌سازی وضعیت خورماتو از این منطقه خارج شده و در اطراف خورماتو مستقر شوند.

وی همین گفت که کمیته‌ای به منظور شناسایی و ثبت نام شهروندان کرد خورماتو که در وقایع اخیر دچار آسیب و خسارت شده اند تشکیل شده و این کمیته در راستای جبران این خسارات و رفع مشکلات خورماتو ایجاد آشتی  و صلح اجتماعی در خورماتو و اقدام می کند.