سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 1 اسفند  ::  12:51

صالح مسلم:

غیرنظامیان عفرین با اسلحه های ناتو کشته می شوند / ترکیه به گسترش مرزهای خود می اندیشد

سرویس سوریه- صالح مسلم هشدار داد که ترکیه به فکر گسترش قلمرو خود در قالب ایدۀ مرزهای ملی است. وی همچنین از مواضع ناتو و اتحادیۀ اروپا در قبال حملۀ نظامی ترکیه به عفرین انتقاد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از فرات نیوز، صالح مسلم مسئول روابط خارجی جنبش جامعۀ دموکراتیک کردستان سوریه (TEV-DEM) اعلام کرد هدف ترکیه از حمله به کانتون کردنشین عفرین گسترش مرزهای این کشور است و هشدار داد که ترکیه از مناطقی که اشغال کرده است خارج نخواهد شد.

 رئیس مشترک پیشین حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین آلمان گفت: «هدف ترکیه از این حمله گسترش مناطق تحت کنترل این کشور است. آنها از مرزهای ملی سخن می گویند که شامل حلب و کردستان سوریه نیز می شود و تا موصل و کرکوک نیز ادامه می یابد. آنها می خواهند از این جنگ برای کنترل این مناطق سوء استفاده کنند.»

مسلم از به کار گیری جنگ افزارهای ناتو در حملۀ ترکیه به کانتون عفرین و کشته شدن غیرنظامیان توسط این سلاح ها انتقاد کرد و افزود: «ناتو قوانینی برای استفاده از این جنگ افزارها دارد، اما ترکیه این قوانین را نادیده گرفته است.»

مسئول روابط خارجی TEV-DEM گفت مردم عفرین انتظار ندارند کسی از آنها دفاع کند، بلکه تنها انتظار دارند کشورهای اروپایی بر اساس اصول خود در قبال این حملات موضع گیری کنند. وی گفت: «ترکیه رد حال مذاکره با اتحادیۀ اروپا است و از آنها کمک مالی دریافت می کند. اما با همین کمک های مالی اسلحه خریداری کرده و علیه ما به کار می برد. ما از اروپا می خواهیم ارزش های دموکراتیک خود را حفظ کند.»

 

کد خبرنگار: 30103