انتشار:  پنج‌شنبه 26 بهمن  ::  00:26

حمله جنگنده‌های ترکیه به منطقه زاخو در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنگنده‌های ارتش ترکیه نواحی مسکونی منطقه زاخو واقع در شمال اقلیم کردستان را هدف بمباران‌های پیاپی قرار دادند، پیش‌تر پایگاه نظامی ترکیه در این منطقه هدف حمله نیروهای پ.ک.ک، قرار گرفته بود.
 

به گزارش کردپرس، محمد حسن مدیریت منطقه باتیفا از توابع زاخو واقع در شمال اقلیم کردستان در گفتگو با سایت خبری خندان گفت که روز چهارشنبه 25 بهمن/14 فوریه، جنگنده‌های ارتش ترکیه دو بار روستای بی در باتیفا را بمباران کرده اند.

وی افزود که حملات هوایی موجب بروز نگرانی و اضطراب میان شهروندان ساکن منطقه شده است و روز گذشته نیز در بمباران جنگنده‌های ترکیه زمین‌های کشاورزی و احشام روستاییان این منطقه دچار آسیب و خسارت شده‌اند.

روز سە شنبه 24 بهمن نیروهای پ.ک.ک، به یک پایگاه نظامی ترکیه در روستای گریبی بیگوفا از توابع باتیفا حمله کرده و اعلام کردند که در این حمله یک تانک ارتش ترکیه را منهدم کرده اند و 22 نظامی ترکیه نیز کشته و 10 تن دیگر نیز مجروح شده‌اند.

پ.ک.ک اعلام کرد که نظامیان ترکیه از این پایگاه قصد حمله علیه پ.ک.ک، در اقلیم کردستان را داشته اند که با عملیات پ.ک.ک غافلگیر شدند.

ترکیه دارای 18 پایگاه در اقلیم کردستان است و حملات هوایی  جنگنده‌های این کشور علیه مناطق مسکونی اقلیم کردستان، به بهانه وجود نیروهای پ.ک.ک،  به صورت مداوم جریان داشته و موجب خسارات شدید به زیرساخت های این مناطق، تخلیه روستاها و نیز جان باختن و مجروح شدن شمار بسیاری از ساکنین غیرنظامی این مناطق شده است.

از سوی دیگر ارتش ترکیه به بهانه حمله به نیروهای کرد سوری نزدیک یک ماه است که رسماً از طریق زمینی و هوایی، به منطقه عفرین در کردستان سوریه حمله کرده و در این حملات صدها غیرنظامی از جمله زنان و کودکان جان خود را از دست داده اند.