انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  21:21

بارش برف و باران 15 استان را در بر می گیرد

سرویس ایران- با ورود سامانه بارشی به کشور، طی جمعه و شنبه 27 و 28 بهمن 1396 در  15 استان بارش باران و برف خواهیم داشت.

به گزارش کردپرس از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، چهارشنبه 1396/11/25 در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، شمال‌شرق کشور و زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران و در ارتفاعات تداوم بارش برف را پیش‌بینی نمود و افزود: در غالب نقاط کشور به ویژه نواحی مرکزی و شرقی، وزش باد شدید را خواهیم داشت که در نواحی مستعد با خیزش گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی با بیان این‌‌که روز پنج‌شنبه 1396/11/26 جو پایداری در غالب نقاط کشور حاکم می‌شود، از ورود سامانه بارشی دیگری  از اوایل روز جمعه 1396/11/27 از غرب کشور خبر داد.

وظیفه ادامه داد: سامانه مذکور روز جمعه به تدریج شمال‌‌غرب و البرز مرکزی را نیز تحت تاثیر قرار می‌هد و تا روز شنبه بر روی کشور فعال می‌باشد.

وی تصریح نمود: جمعه 96/11/27 بارش برف و باران در نیمه جنوبی آذربایجان‌های غربی و شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، بارش باران در شمال ایلام، بارش باران و در ارتفاعات برف در کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال چهارمحال و بختیاری و شمال خوزستان خواهیم داشت.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت بارش‌ها در روز شنبه 96/11/28 گفت: طی این روز بارش برف و باران در نیمه جنوبی آذربایجان‌های غربی و شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، بارش باران و در ارتفاعات برف در لرستان و ایلام خواهد بود.

وی در این راستا متذکر شد: بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر مناطق یاد شده موجب اختلال در تردد جاده‌ای خواهد شد.

وظیفه در خاتمه از امکان شکل‌گیری توده‌های گردو خاک و کاهش کیفیت هوا از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه در برخی مناطق جنوب غرب کشور در استان‌های ایلام و خوزستان خبر داد.