انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  20:26

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 25/11/1396 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز چهارشنبه 25 بهمن 1396 در کشور ترکیه می اندازیم

  • نخست وزیر ترکیه: مدرکی دال بر نقش YPG در سقوط بالگرد ترکیه در عفرین وجود ندارد

بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه صبح امروز اعلام کرد مدرکی وجود ندارد که ثابت کند بالگرد جنگی ارتش ترکیه که روز 10 فوریه در عفرین سقوط کرد، توسط یک عامل خارجی سرنگون شده است. تیم بررسی سوانح ما همۀ احتمالات را دربارۀ سقوط بالگرد بررسی کرده است. اما آنها مدرکی نیافتند که نشان دهد بالگرد توسط عامل خارجی سرنگون شده است

  • اعتصاب غذای سرپیل کمالبای در بازداشتگاه

بر اساس اطلاعات به دست آمده از حزب دموکراتیک خلق ها، سرپیل کمالبای، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها پس از دستگیری و بازداشت در بازداشتگاه انفرادی دست به اعتصاب غذا زده است.

  • درخواست 25 سال حبس برای مرال دانش بشتاش نمایندۀ ‌HDP

دادستانی ترکیه برای مرال دانش بشتاش نمایندۀ آدانا در پارلمان ترکیه از حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) به اتهامات ارتباط با تروریسم، 25 سال حبس درخواست کرد.

  • رهبر CHP نگران بهره برداری سیاسی و حزبی از جنگ عفرین است

مال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) مقامات حزب حاکم عدالت و توسعه را به خاطر سیاسی سازی و حزبی سازی حملۀ نظامی ارتش ترکیه به کانتون کردنشین عفرین، مورد انتقاد قرار داد.

  • ادامه محاکمه دمیرتاش / اجازه ورود به دادگاه به نمایندگان خارجی داده نشد

جلسۀ رسیدگی به اتهامات صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک پیشین و دربند حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) صبح امروز در دادگاه سینجان برگزار شد. مارتین ادلمن سفیر آلمان در ترکیه و نمایندگان چند کشور دیگری که قصد داشتند برای پیگری پروندۀ دمیرتاش در جلسه حضور داشته باشند، نتوانستند اجازۀ ورود به ساختمان دادگاه را دریافت کنند.

  • دفاعیه دمیرتاش در دادگاه: نمایندگان HDP به خاطر انگیزه های سیاسی در زندان هستند / پرونده را مختومه کنید

صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک پیشین و دربند حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که امروز یک بار دیگر در دادگاه حاضر شده بود، درخواست کرد پرونده اش که به خاطر انگیزه های سیاسی علیه وی تشکیل شده است، مختومه شود.

 

کد خبرنگار: 30102