انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  11:05

نفت و حقوق کارمندان، نیچروان بارزانی و معاونش را به‌ پارلمان می‌کشاند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست‌وزیر اقلیم کردستان و معاون وی و شورای نفت و گاز اقلیم برای پرسش در مورد گزارش دیلویت و نیز کاستی‌های حوزه نفت و حقوق کارمندان اقلیم به پارلمان کردستان احضار می شوند.

به گزارش کردپرس به نقل از اس. ان. ان، علی محمد صالح نماینده جنبش تغییر در پارلمان کردستان، در نشست پارلمان اعلام کرد که خواستار احضار نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و قباد طالبانی معاون وی و شورای نفت و گاز اقلیم به‌منظور طرح پرسش از آنان در مورد کاستی‌ها و مشکلات پرونده نفتی اقلیم و پرداخت نشدن حقوق کارمندان و حقوق‌بگیران اقلیم کردستان شده‌اند.

وی افزود که به‌جز وجود مشکلات در پرداخت حقوق‌ها موضوع گزارش شرکت حسابرسی بین‌المللی دیلویت از درآمدهای نفتی و هزینه‌های دولت اقلیم نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که باید بارزانی و طالبانی به آن پاسخ گویند و همچنین باید در مورد وضعیت دشوار معیشتی و اقتصادی مردم اقلیم نیز به پارلمان توضیح دهند.

در همین حال جعفر ایمینیکی نایب رئیس پارلمان کردستان نیز اعلام کرده که شورای نفت و گاز اقلیم و بارزانی و طالبانی برای حضور در پارلمان و پاسخگویی به پرسش های نمایندگان اعلام آمادگی کرده اند و پس از طی مراحل قانونی این نشست برگزار می شود.