انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  11:04

دیده بان حقوق بشر سوریه:

ارتش ترکیه در 25 روز عملیات نظامی 7 درصد روستاهای عفرین را تصرف کرده است

سروییس جهان- دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد ارتش ترکیه به همراه شورشیان تحت حمایت خود در سوریه، پس از گذشت 25 روز از عملیات نظامی در کانتون عفرین، شهر بلبل و 23 روستا را که معادل 7 درصد روستاهای عفرین است تحت کنترل خود درآورده است.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت دیده بان حقوق بشر سوریه، این سازمان که تحولات داخل سوریه را رصد می کند در آخرین بیانیه خود گفته است ارتش ترکیه با همراهی شورشیان سوری تحت حمایت خود شهر بلبل و 23 روستای کانتون عفرین را تصرف کرده است.

بر اساس بیانیه دیده بان حقوق بشر سویه، ارتش ترکیه این روستاها را در شمال، شمال غرب، غرب، جنوب غرب و جنوب شرق کانتون عفرین به کنترل خود در آورده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین در این مدت فوت 77 شهروند عرب، کرد و ارمنی در عفرین را بر اثر تهاجم ترکیه به عفرین ثبت کرده است که 12 تن از قربانیان کودک و 15 تن زن هستند.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین از جان باختن 163 تن از نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg و مدافعان داوطلب دفاع از عفرین در جنگ ترکیه علیه عفرین خبر داده است. بر اساس گزارش این نهاد در درگیریهای 25 روز گذشته 211 تن از نیروهای ارتش ترکیه و شورشیان کشته شده اند که 34 تن از آنان نیروهای ارتش ترکیه هستند.

کد خبرنگار: 40101