انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  10:44

نماینده کُرد مجلس عراق:

حیدر العبادی تحت هیچ عنوانی حقوق کارمندان اقلیم کردستان را پرداخت نخواهد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نماینده کُرد مجلس عراق تأکید کرد که نخست‌وزیر عراق بر خلاف وعده های خود به هیچ عنوان حقوق کارمندان اقلیم کردستان را پرداخت نمی کند و به بهانه بررسی لیست حقوق‌بگیران در حال وقت کشی است.

به گزارش کردپرس، عبدالعزیز حسن طی گفتگو با سایت خبری SNN اعلام کرد که بنا به پیگیری های انجام شده به این نتیجه رسیده که حیدر عبادی نخست‌وزیر عراق تحت هیچ عنوانی قصد پرداخت حقوق کارمندان و حقوق‌بگیران اقلیم کردستان را ندارد.

نماینده کرد در مجلس عراق افزود که هیئت هایی که برای بررسی لیست حقوق‌بگیران به اقلیم کردستان اعزام شده اند، قصد دارند که اقلیم را تا سه ماه دیگر نیز به بررسی این لیست ها مشغول کرده و این پروسه را تا زمان برگزاری انتخابات در عراق طولانی کنند.

 وی اشاره کرد که فشارهایی بین‌المللی بر عبادی برای پرداخت حقوق کارمندان و حقوق‌بگیران اقلیم کردستان به ویژه از سوی انگلیس و فرانسه وجود دارد، اما علیرغم این فشارها و با وجود اینکه در همایش بازسازی عراق در کویت نیز دولت عراق به این منظور تحت فشار قرار گرفته، اما عبادی تاکنون حاضر به پرداخت هیچ حقوقی به اقلیم نشده است.

عبدالعزیز حسن تأکید کرد که عبادی اکنون در عراق برای کسب رأی و پیروزی در انتخابات، چنان وانمود می کند که اقلیم کردستان را تضعیف کرده و اگر حقوق اقلیم را پرداخت کند، آرای وی کاهش می یابد به همین دلیل تا برگزاری انتخابات زیر بار پرداخت هیچ حقوقی به اقلیم کردستان نمی رود.