انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  22:33

درخواست نمایندگان پارلمان کردستان برای خروج نظامیان ترکیه از خاک اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم- بخشی از اعضای فراکسیون های پارلمان کردستان با تأکید بر غیر قانونی بودن حضور نظامیان ترکیه، در خاک اقلیم کردستان، خواستار بیرون راندن این نیروها از اقلیم شدند.

 

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، ده نماینده از فراکسیون های مختلف پارلمان کردستان، با تحویل یادداشتی به هیئت رئیسه پارلمان، تأکید کردند که حضور نظامیان ترکیه در خاک اقلیم کردستان غیرقانونی است و با تمامی قوانین داخلی عراق و اقلیم و قوانین بین‌المللی و نیز مصوبه 13-5-2003 پارلمان کردستان مغایر بوده و باید این نظامیان به حضور خود در خاک اقلیم پایان دهند.

همچنین اشاره شده که دولت ترکیه اهمیتی به غیرقانونی بودن اقدامات خود و نیز درخواست های پارلمان کردستان نداده و هر سال شمار نیروها، پایگاه ها و تجهیزات نظامی خود در اقلیم را افزایش می دهد.

در این بیانیه تأکید شده که وجود نظامیان ترکیه در اقلیم کردستان تهدیدی جدی علیه حال و آینده اقلیم و امنیت آن و استقلال اقلیم کردستان است و باید اقدامات لازم برای برون راندن ترکیه از اقلیم انجام شود.

ارتش ترکیه دارای 18 پایگاه نظامی در خاک اقلیم کردستان است و امروز رسانه های پ.ک.ک از حمله به یکی از پایگاه های نظامی ترکیه و انهدام یک تانک ارتش این کشور خبر داده و گزارش دادند که تاکنون هیچ طرفی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.