انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  18:33

وزیر امور خارجۀ ایالات متحده:

تا زمانی که لازم باشد در سوریه می مانیم / به آموزش نیروهای امنیتی محلی ادامه می دهیم

سرویس سوریه- رکس تیلرسون اعلام کرد کشورش به حضور نظامی خود در سوریه تا زمانی که لازم باشد و به آموزش نیروهای امنیتی محلی ادامه خواهد داد.

به گزارش کردپرس به نقل از اسپوتنیک، پس از آنکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از حضور نظامی ایالات متحده و حمایت این کشور از گروه کرد یگان های مدافع خلق (YPG) به بهانۀ مبارزه با دولت اسلامی عراق و شام (داعش) انتقاد کرد، رکس تیلرسون وزیر امور خارجۀ ایالات متحده اعلام کرد کشورش به آموزش نیروهای امنیتی محلی در سوریه ادامه می دهد و تا زمانی که لازم باشد در این کشور حضور خواهد داشت.

تیلرسون گفت: «ایالات متحده حضور نظامی خود را به صورت مشروط و با تمرکز بر داعش در سوریه حفظ خواهد کرد. به عنوان بخشی از این حضور نظامی، به آموزش نیروهای امنیتی محلی ادامه خواهیم داد.»

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجۀ روسیه نیز امروز گفت ایالات متحده قصد خروج از سوریه را ندارد و برای حضوری طولانی مدت و شاید همیشگی در این کشور برنامه ریزی کرده است.

وزیر امور خارجۀ ایالات متحده نگرانی های امنیتی ترکیه را مشروع خواند و گفت: «ما عمیقاً از نگرانی های امنیتی ترکیه، متحد ما در ناتو و شریک ما در ائتلاف بین المللی، اطلاع داریم. تلاش می کنیم در خصوص اقداماتمان برای شکست دادن داعش در سوریه همچنان با ترکیه شفاف بمانیم. ما در اقدامات ضد تروریستی متحدمان در ناتو در کنار آنها خواهیم بود.»

 

کد خبرنگار: 30103