انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  18:23

فرمانده پیشمرگ های اتحادیه میهنی کردستان:

حمله ترکیه به عفرین جنگ علیه کُردها است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرمانده نیروهای پیشمرگ اتحادیه میهنی کردستان تأکید کرد که حمله ترکیه به عفرین به معنای جنگ علیه کُردها بوده و هدف از آن اشغال کردستان سوریه است.

 

به گزارش کردپرس، شیخ جعفر شیخ مصطفی در مصاحبه با روزنامه آوینه چاپ اقلیم کردستان، گفت که جنگ عفرین در حقیقت جنگ علیه کُردها و جنگی ناروا و ظلم به آنان است و با هدف اشغال کردستان سوریه و محروم کردن کُردها از حقوق طبیعی خود صورت می گیرد.

فرمانده پیشمرگ های اتحادیه میهنی کردستان افزود که نقطه قوت نیروهای مدافع عفرین، در مقاومت علیه حملات ترکیه، ایمان و باور آنان به نیروی مردم و اعتقاد راسخی است که به میهن خود دارند.

همچنین گفت که نیروهای مدافع عفرین باور دارند که نیروهای واقعی مدافع مردم و خاک خود هستند و باید از آنان دفاع کنند و نیرویی را که به آنان حمله می کند نیرویی اشغالگر می دانند.

وی با مقایسه ای میان کرکوک و عفرین تأکید کرد:" تنها نقطه مشترک میان کرکوک و عفرین این است که هردو گرفتار جنگ شده و در جنگ نیز هم شکست و هم پیروزی وجود دارد و آنچه در کرکوک روی داد شکست بوده، اما در اقلیم کردستان در بسیاری نقاط دیگر جنگ روی داده و با شکست دشمن پیروزی نیز کسب شده است."