انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  18:06

تلاش کُردها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در همایش بازسازی عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- استاندار دهوک که در همایش بازسازی عراق در کویت شرکت کرده است، از تلاش هیئت اقلیم کردستان برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این همایش خبر داد.
 

به گزارش کردپرس، فرهاد اتروشی که به همراه هیئتی از اقلیم کردستان در همایش بازسازی عراق در کویت شرکت کرده است، در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، گفت که حضور هیئت اقلیم در این همایش اهمیت زیادی دارد، چراکه اقلیم کردستان هنوز هم بخشی از عراق بوده و در پی جنگ داعش او اشغال موصل، اقلیم و به ویژه استان دهوک، تبدیل به پناهگاه و مآمن آوارگان این جنگ شد.

استاندار استان دهوک در شمال اقلیم کردستان افزود که بیش از 3200 شرکت خارجی در این همایش حضور دارند و هیئت اقلیم سعی دارد با توجه به فشاری که اقلیم متحمل شده است؛ در این همایش برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تشویق تولیدکنندگان به فعالیت در اقلیم تلاش کند.

وی اشاره کرد که دولت عراق سهم مناسبی را برای اقلیم کردستان را از این همایش در نظر نگرفته و بیشترین سهم و پروژه‌های عمرانی را به دیگر نقاط عراق اختصاص داده، اما هیئت اقلیم تمام تلاش خود را برای کشاندن تولیدکنندگان خارجی به اقلیم و کسب سهم اقلیم از همایش به کار می‌گیرند.

همایش بازسازی عراق در کویت روز گذشته آغازشده و فردا نیز به پایان می‌رسد.