انتشار:  یک‌شنبه 22 بهمن  ::  20:54

مهمترین تحولات روز یکشنبه 22/11/1396 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز یکشنبه 22 بهمن 1396 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • برگزاری سومین کنگره حزب دموکراتیک خلق ها در آنکارا: پروین بولدان و تمل سزایی؛ روسای مشترک جدید حزب دموکراتیک خلق ها

سومین کنگره فوق العاده حزب دموکراتیک خلق ها امروز در شرایطی با حضور 32 هزار نفر در سالن ورزشی آنکارا آرنا برگزار شد که پروین بولدان و تمل سزایی به عنوان روسای جدید حزب دموکراتیک خلق ها انتخاب شدند.

  • آمار رسمی تلفات 22 روزه ترکیه در جنک عفرین: 70 تن از جمله 30 نظامی در 22 روز عملیات "شاخه زیتون" کشته شده اند

بر اساس آمار رسمی از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه از آغاز عملیات شاخه زیتون در تاریخ 20 ژانویه 2018 تا امروز 11 فوریه 2018 در 22 روز از عملیات ها 70 تن از جمله 30 نظامی نیروهای مسلح ترکیه در این جنگ کشته شده اند.

  • احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه: عملیات شاخه زیتون ارتش ترکیه کاملا برحق است

احمد داوود اوغلو، نماینده قونیه در پارلمان ترکیه از حزب عدالت و توسعه و نخست وزیر سابق ترکیه در اظهاراتی به ارزیابی عملیات ارتش ترکیه در عفرین پرداخته و عنوان کرده است: تمام عملیات های مبارزه با ترور ترکیه در طول مرزهای کشور که عملیات شاخه زیتون در عفرین را نیز در بر می گیرد؛ تماماً برحق بوده و حقانیت این عملیات ها به هیچ عنوان مورد بحث نخواهد بود.

  • اعلام آماده باش به 1100 "نیروی ویژه پلیس ترکیه (PÖH)" برای ورود به عفرین

بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع امنیتی، دولت ترکیه به 1100 نیروی ویژه پلیس ترکیه از 34 استان مختلف ترکیه آماده باش برای مداخله احتمالی در عفرین صادر کرده است.

  • تلفات ارتش ترکیه در 22مین روز از عملیات "شاخه زیتون" به 11 نظامی رسید

بر اساس اطلاعات به دست آمده از ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه، تلفات ارتش ترکیه در 22مین روز از عملیات شاخه زیتون به 11 کشته افزایش پیدا کرده است.

  • بمباران شبانه عفرین توسط جنگنده های ارتش ترکیه

بامداد امروز جنگنده های ارتش ترکیه بار دیگر با پرواز در آسمان عفرین محل درگیری های رخ داده میان نیروهای ارتش ترکیه با نیروهای ی.پ.گ را بمباران کرده اند.

 

کد خبرنگار: 30102