سرویس جهان
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  15:45   

کارشناس مسائل خاورمیانه:

روسیه برنده حمله نظامی ترکیه به کردهای سوریه است

سرویس جهان- دکتر باریش کاراگاج معتقد است در صورتی که ترکیه به کردهای سوریه حمله کند، این مسئله قدرت اعمال نفوذ روسیه را در سوریه افزایش می دهد

 

به گزارش کردپرس، با وجود این که حملات لفظی ترکیه نسبت به اقدام نظامی این کشور علیه کردهای سوریه درپی توافق اخیر آن با آمریکا کاهش یافته است اما مقامات ترکیه هشدار داده اند در صورتی که منطقه امن مورد نظر آنها در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه ایجاد نشود نسبت به پاکسازی این مناطق از وجود کردها اقدام خواهند کرد.

دکتر باریش کاراگاج، کارشناس مسائل خاورمیانه حمله ترکیه به کردها را محتمل می داند اما معتقد است که این حمله یک برنده واقعی دارد و آن کشور روسیه است.

وی به سایت خبری رئال نیوز گفته است روسیه در حال حاضر تصمیم گیر اصلی در سوریه است و اگر ترکیه به کردها حمله کند این اتفاق قدرت روسیه را در سوریه افزایش خواهد داد. روسها قدرت اول در سوریه هستند و حمله ترکیه به کردها به نفع روسیه تمام می شود. آمریکاییها از مدتها قبل قدرت خود را در سوریه از دست داده اند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه و کردها تاکید کرد که ترکیه بدون رضایت روسیه نمی تواند به کردها حمله کند.

وی هشدار داد استقرار 700000 آواره سوریه در ترکیه در منطقه امن مورد نظر ترکیه در شمال سوریه باعث ایجاد جنگ گریلایی کردها علیه ترکیه خواهد شد و ایجاد منطقه امن نه تنها تنش را کاهش نمی دهد بلکه جنگ های دیگری در سوریه روی خواهد داد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا
#کردها