سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  14:06   

ماجرای مرگ دختر ۱۵ ساله در بیمارستان تامین اجتماعی سنندج چه بود؟

سرویس کردستان- مدیر بیمارستان تامین اجتماعی سنندج گفت: خانواده بیمار به دلیل اطلاعات اندک در امور پزشکی  می گویند عمل کیسه صفرا باعث مرگ او شده در حالی که در بدن نوجوان ۱۵ساله سنگ کیسه صفرا وجود ندارد.

افشین احمدی در گفت و گو با خبرنگار کردپرس می گوید: این نوجوان در تاریخ ۱۵ مرداد به بیمارستان بعثت سنندج مراجعه کرده و طبق دستور پزشک مسکنی برای بیمار تجویز می شود اما روز بعد ساعت ۱۲ ظهر به دلیل اینکه در وضعیت بیمار بهبودی حاصل نشد به بیمارستان تامین اجتماعی مراجعه می کند. بعد از اینکه پزشک متوجه افت فشار خون و حال وخیم بیمار می شود در بیمارستان توسط پزشک بستری و تحت درمان قرار می گیرد.

او ادامه داد: بعد از گذشت دو ساعت از انجام آزمایشات و تزریق سرم به بیمار در فشار خون بیمار تغییری ایجاد نمی شود.

مدیر بیمارستان تامین اجتماعی سنندج با بیان اینکه بعد از انجام سونوگرافی پزشک تشخیص می دهد که در شکم بیمار مایع زیادی وجود دارد، می افزاید: بلافاصله متخصص داخلی،جراح عمومی، زنان و زایمان و قلب برای تشخیص بیماری مراجعه می کنند.

احمدی با اشاره به اینکه بر روی بدن بیمار عملی انجام نشده، می گوید: بعد از انجام اکو، شکم بیمار برای تشخیص منشاء مایع موجود جراحی می شود که این اصطلاح در علم پزشکی عملکرد تشخیصی نام دارد.

او اضافه می کند: طبق جراحی بدن بیمار، انجام آزمایشات سونوگرافی و اختلال در اسید و باز، کبد و آنزیم های بیمار پزشکان تشخیص دادند احتمال ۹۰ درصدی مرگ او وجود دارد.

مدیر بیمارستان تامین اجتماعی سنندج با بیان اینکه طبق تشخیص پزشک روده و معده بیمار سالم بوده است، می گوید: بر اساس قانون پزشکی در جراحی شکم آپاندیس، کیسه صفرا و سایر زایده ها از بدن بیمار برای تشخیص بیماری حذف می شود.

احمدی ادامه می دهد: ساعت ۱۹ عصر بیمار به بخش مراقبت های ویژه انتقال داده می شود و پزشکان متخصص و پزشک پزشکی قانونی و فوق تخصص خون تا ساعت ۱۲ شب برای رفع مشکلات موجود در بدن بیمار تلاش می کنند، اما با بهتر شدن یکی از علایم بیماری علایم دیگر در بدن او بروز پیدا می کند.

وی با بیان اینکه بیمار در ساعت ۴ شب بر اثر سکته قلبی فوت می کند، می افزاید: نارسایی غده فوق کلیه، مسمومیت، اختلال کبد از تشخیص های احتمالی مرگ بیمار توسط پزشکان بوده اما دلیل قطعی مرگ بیمار در جواب کالبد شکافی پزشکی قانونی تشخیص داده می شود.

نوجوان 15 ساله سنگ کیسه صفرا ندارد

مدیر بیمارستان تامین اجتماعی سنندج، حال بیمار را در مراجعه به بیمارستان بدحال و مشکل دار عنوان می کند و می گوید:خانواده بیمار به دلیل اطلاعات اندک در امور پزشکی  می گویند عمل کیسه صفرا باعث مرگ او شده در حالی که در بدن نوجوان ۱۵ساله سنگ کیسه صفرا وجود ندارد.

احمدی با اشاره به اینکه در مرگ دختر نوجوان هیچ گونه قصور پزشکی وجود نداشته اضافه می کند: 6 پزشک متخصص به صورت مستقیم و ۳ پزشک به صورت تلفنی و غیر مستقیم برای نجات جان بیمار تلاش کردند.

او می گوید: جواب چرایی قطعی مرگ دختر نوجوان دو ماه دیگر از طریق پزشکی قانونی تشخیص داده می شود.