سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 23 مرداد 1398  ::  12:53   

در جلسه کارگروه برنامه‌ ریزی مهاباد مطرح شد؛

59 میلیارد تومان به توسعه شهرستان مهاباد اختصاص یافت

سرویس آذربایجان غربی- کارشناس معین سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: 900 میلیارد تومان اعتبار امسال برای توسعه آذربایجان غربی در بخش های مختلف هزینه می شود که از این میزان بیش از 59 میلیارد تومان آن به مهاباد اختصاص می یابد.

به گزارش کردپرس، پیام صحت در اولین جلسه کارگروه برنامه‌ریزی مهاباد اظهار کرد: امسال بیشترین میزان از اعتبار اختصاص داده شده به توسعه شهرستان مهاباد برای بخش های حمل ونقل، آموزش و پرورش و خدمات وعمران شهری در نظرگرفته شده است.

وی افزود: ملاک‌ توزیع اعتبارات تملک دارای در شورای برنامه‌ریزی توسعه آذربایجان‌غربی بر اساس سهم جمعیتی و شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر شهرستان در نظر گرفته شده است.

کارشناس معین سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: سال گذشته ۲۳۴ پروژه با اعتبار ۴۸۰ میلیارد ریال از محل تملک و دارایی در مهاباد اجرا شده که ۴۹ درصد این مبلغ تاکنون اختصاص یافته است.

در ادامه فرماندار مهاباد نیز از افزایش 10 درصدی بودجه اختصاص یافته در سالجاری خبر داد و افزود: بودجه پارسال حدود  48 میلیارد بوده که امسال به حدود 60 میلیارد تومان رسیده است.

شجاعی ادامه داد: اولویت در شورای برنامه ریزی طرحهای نیمه تمام است و پس از اتمام آنها طرحهای تازه را آغاز می کنیم.

وی بیان کرد: از محل ماده 28،  بخش توازن و اعتبارات توزیع نشده هم، براساس نیازها و اولویت ها صرف توسعه شهرستان خواهد شد.

شجاعی با بیان اینکه این اعتبار اختصاص یافته تنها مربوط به منابع تملک دارایی است، گفت: بودجه‌های ویژه دیگری نیز شامل اعتبارات توزیع نشده، اعتبارات ملی، استانی در مراحل بعدی به این شهرستان اختصاص خواهد یافت.