انتشار:  شنبه 29 تیر 1398  ::  18:25   

دستگیری یکی از عاملین ترور دیپلمات های ترکیه در اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان – شورای امنیت اقلیم کردستان عراق، دستگیری یکی از عوامل ترور دیپلمات های ترکیه در اربیل را اعلام کرد.
 

به گزارش کردپرس، شورای امنیت اقلیم کردستان عراق طی اطلاعیه ای دستگیری یکی از عوامل تیراندازی و ترور دیپلمات های ترکیه در یکی از رستوران های اربیل را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیه شورای امنیت اقلیم کردستان، "مظلوم داغ" شهروند ترکیه و از اهالی شهر دیاربکر به عنوان متهم اصلی ترور دیپلمات های ترک در مرکز اقلیم کردستان دستگری شده است.

در این اطلاعیه، ضمن تشکر از همکاری های مردمی در دستگیری مظلوم داغ از اعلام جزئیات عملیات دستگیری وی طی اطلاعیه های دیگر در آینده خبر داده شده است .

نیروی ضد ترور اقلیم کردستان عراق پنجشنبه گذشته اقدام به انتشار تصویر مظلوم داغ کرد که به گفته این نهاد، یکی از متهمان حمله به دیپلمات های ترکیه در اربیل بودە است.

مظلوم داغ" متولد سال ١٩٩٢ و از اهالی شهر دیاربکر ترکیه است.

چهارشنبه 26تیر/17 جولای در ساعت 14 به وقت محلی،  شماری از کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، در یکی از رستوران های این شهر، از سوی یک فرد مسلح ناشناس و با دو قبضه سلاح کمری، هدف قرار گرفته و به گفته نیروهای امنیتی اربیل، در پی این تیراندازی، یکی از کارمندان کنسولگری و دو شهروند اقلیم جان خود را از دست دادند.

پیش تر دیار دنیز، مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع خلق (HPG) شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (PKK) هر گونه ارتباط با این حمله را رد کرد.  

از سوی دیگر جوتیار عادل  سخنگوی دولت اقلیم کردستان، طی بیانیه ای رسمی اعلام کرد که  واقعه تیراندازی به کارمندان کنسولگری ترکیه، حمله ای تروریستی، هدفمند و از پیش طراحی شده بوده است.