سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 28 تیر 1398  ::  19:54   

پنتاگون، ارتباط آمریکا با حمله پهپادی به اردوگاه حشد الشعبی را رد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد که نیروهای این کشور در عراق هیچ گونه ارتباطی با حمله پهپادی به اردوگاه حشد الشعبی در شرق صلاح الدین ندارند.

به گزارش کردپرس، برخی شبکه های خبری جهان عرب از جمله العربیه و المیادین عصر امروز (جمعه) از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نقل کردند که هیچ گونه ارتباطی با حمله پهپادی شب گذشته به اردوگاه الشهداء در منطقه آمرلی در شرق استان صلاح الدین در شمال عراق ندارد.

وزارت دفاع آمریکا ضمن اعلام این که در جریان حمله به این اردوگاه متعلق به نیروهای حشد الشعبی قرار گرفته، خاطر نشان ساخت که نیروهای آمریکایی مستقر در عراق در این حمله شرکت نداشتند.

این در حالی است که شبکه ماهواره ای دجله متعلق به محمد الکربولی، دبیرکل حزب حل و از نمایندگان اهل تسنن پارلمان عراق به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده که پهپادهای ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا از سه روز پیش اردوگاه الشهداء را زیر نظر گرفته بودند.

خبرنگار شبکه العربیه در عراق نیز از چندین منبع مختلف در این کشور نقل کرده که ائتلاف بین المللی ضد داعش پیش از حمله پهپادی شب گذشته به اردوگاه الشهداء، این اردوگاه متعلق به تیپ شانزدهم نیروهای حشد الشعبی را زیر نظر داشته است.

یادآور می شود که هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق بعد از ظهر امروز با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این که اردوگاه الشهداء در نخستین ساعات بامداد هدف دو حمله پهپادی قرار گرفته، تاکید کرده بود که پرتاب نارنجک از سوی یک هواپیمای بدون سرنشین ناشناس دو زخمی بر جای گذاشته با این حال، پایگاه خبری العهد نیوز وابسته به عصائب اهل الحق شمار قربانیان حمله را یک کشته و دو زخمی اعلام کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#صلاح الدین
#حشد الشعبی
#حمله پهپادی
#نیروهای آمریکایی