سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 28 تیر 1398  ::  10:39   

دمیرتاش: من کردم و وطنم کردستان است

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در خصوص رسیدگی به پرونده اخیرش در شعبه 19 دادگاه آنکارا خطاب به دادستان پرونده گفت: من کرد هستم و وطنم کردستان است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در خصوص رسیدگی به پرونده اخیرش در دادگاه شعبه 19. آنکارا که در سالن اجتماعات زندان سینجان آنکارا برگزار شد با اشاره به این مسئله که دادستان پرونده حروف لاتین کلمات کرد و کردستان را به حروف کوچک نوشته بود (در زبان لاتین شروع اسامی خاصی همچون کرد و یا کردستان با حروف بزرگ "ک" بایستی آغاز شود) عنوان کرد: دادستان کلمات کرد { Kürt} و کردستان { Kürdistan} را با حروف کوچک {k} نوشته است. این موضوع برای تحقیر این کلمات این گونه نوشته شده و نشان می دهد که دادستان تا چه اندازه با پیش داوری به این موضوع و نگاه سیاسی به این پرونده دارد. برخی ها زمانی که ما از کلمه کرد و کردستان استفاده می کنیم مو به تنشان سیخ می شود. این دادستان نیز از همان هایی است که با شنیدن این کلمات مو به تنش سیخ می شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: من کرد هستم و وطنم کردستان است. واقعیتش را بخواهید کرد بودن خود را زمانی به یاد می آورم که شما به من می گویید من کرد نیستم. بیشتر از آن نیز انسانیتم را به یاد می آورم. ولی تا زمانی که شما با من اینگونه رفتار می کنید من نه تنها با حرف بزرگ اول کلمه بلکه با تمام حروف بزرگ خواهم خواند: من کرد هستم و وطنم کردستان است. کلمه کردستان را نه تنها با حرف اول بلکه با تمامی حروف بزرگ ثبت می کنم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها
#صلاح الدین دمیرتاش