سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 28 تیر 1398  ::  01:37   

متهم حمله به دیپلمات‌های تُرک در اربیل اهل دیاربکر ترکیه است

سرویس عراق و اقلیم کردستان – نیروی ضد ترور اقلیم کردستان عراق اقدام به انتشار تصویری کرد که به گفته این نهاد، یکی از متهمان حمله به دیپلمات های ترکیه در اربیل می باشد.
 

به گزارش کردپرس، نیروهای ضد ترور اقلیم کردستان عراق با صدور اطلاعیه ای از پیشرفت در روند تحقیقات در پرونده حمله به دیپلمات‌های ترکیه در اربیل خبر داد و تصویر یکی از متهمان را منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به همه شهروندان اقلیم کردستان اطلاع می دهیم که تحقیقات در خصوص رویداد تروریستی چهارشنبه 17 جولای /  ٢٦ تیر ماه که موجب کشته شدن سه تن شد، ادامه دارد.

در ادامه آمده است: شخصی که تصویرش توسط این نهاد منتشر شده است "مظلوم داغ" متولد سال ١٩٩٢ و از اهالی شهر دیاربکر ترکیه است و از سوی نهادهای امنیتی اقلیم کردستان تحت تعقیب می باشد.

نیروی ضد ترور اقلیم کردستان در این اطلاعیه از شهروندان اقلیم کردستان درخواست کرده است که اگر اطلاعاتی در خصوص متهم نامبرده دارند، این نهاد را در جریان قرار دهند.

پیش از اطلاعیه نیروی ضد ترور اقلیم کردستان در خصوص تحقیقات در پرونده حمله به دیپلمات‌های ترکیه در اربیل، جوتیار عادل  سخنگوی دولت اقلیم کردستان، طی بیانیه ای رسمی اعلام کرد که  واقعه تیراندازی به کارمندان کنسولگری ترکیه، حمله ای تروریستی، هدفمند و از پیش طراحی شده بوده است.

چهارشنبه 26تیر/17 جولای در ساعت 14 به وقت محلی،  شماری از کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، در یکی از رستوران های این شهر، از سوی یک فرد مسلح ناشناس و با دو قبضه سلاح کمری، هدف قرار گرفته و به گفته نیروهای امنیتی اربیل، در پی این تیراندازی، یکی از کارمندان کنسولگری و دو شهروند اقلیم جان خود را از دست دادند.

پیش تر دیار دنیر، مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع خلق (HPG) شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (PKK) هر گونه ارتباط با این حمله را رد کرد.