سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 27 تیر 1398  ::  16:39   

تشکیل هیئتی در پارلمان کردستان برای بررسی واقعه تیراندازی اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- کمیسیون امور داخلی، امنیت و دفاع و امور پیشمرگ در پارلمان کردستان هیئتی را برای بررسی واقعه تیراندازی به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، تشکیل داد.
 

به گزارش کردپرس، عثمان کریم سواره نایب رئیس کمیسیون امور داخلی، امنیت و دفاع و امور پیشمرگ در پارلمان کردستان، طی گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو، اعلام کرد که این کمیسیون هیئتی را برای بررسی واقعه تیراندازی به کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، تشکیل داده است.

وی ضمن محکوم کردن این حمله، تأکید کرد که باید تمامی تدابیر و اقدامات لازم برای جلوگیری از سلب اعتماد جامعه جهانی و نمایندگان کشورهای مختلف در اقلیم انجام شود.

همچنین هشدار داد که این گونه اقدامات امنیت اقلیم را برهم زده و شرایط امنیتی نامطلوبی را به وجود می آورد و لازم است له پارلمان و نهادهای امنیتی در پیگیری این حمله هماهنگ باشند.

دیروز چهارشنبه 26تیر/17 جولای در ساعت 14 به وقت محلی،  شماری از کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، در یکی از رستوران های این شهر، از سوی یک فرد مسلح ناشناس و با دو قبضه سلاح کمری، هدف تیراندازی قرار گرفته و بنا به اخبار رسانه های اقلیم یک کارمند کنسولگری و دو شهروند اقلیم در این حمله کشته شده اند.