سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 27 تیر 1398  ::  15:05   

رئیس پارلمان عراق حمله به کارمندان کنسولگری ترکیه را محکوم کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس پارلمان عراق ضمن محکومیت شدید حمله مسلحانه به کارمندان کنسولگری ترکیه در مرکز اقلیم کردستان، خواستار تقویت تدابیر امنیتی ویژه هیئت های دیپلماتیک شد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، محمد الحلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق با صدور بیانیه ای حادثه تیراندازی روز چهارشنبه به سوی کارمندان کنسولگری ترکیه در یکی از رستوران های شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان که شماری کشته و زخمی بر جای گذاشت را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه الحلبوسی در این باره آمده است: حمله تروریستی به کارمندان کنسولگری ترکیه در استان اربیل در اقلیم کردستان را به شدت محکوم می کنیم؛ به ملت ترکیه و بستگان قربانیان تسلیت گفته و با آنها همدردی کرده و برای زخمی های این عملیات تروریستی هولناک نیز شفای عاجل آرزو می کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان عراق ضمن تاکید بر این که حادثه تیراندازی در اربیل، امنیت و حاکمیت کشورش و ثبات اقلیم کردستان را هدف قرار داده، از نهادهای امنیتی اقلیم و دولت فدرال درخواست کرد که عاملان این حادثه را تعقیب کنند تا با دستگیری و افشای هویت آنها، باعث مجازات عادلانه آنها شوند.

الحلبوسی در پایان بیانیه خود نیز خواستار تقویت تدابیر امنیتی برای هیئت های دیپلماتیک فعال در عراق و تامین امنیت تردد کارمندان آنها در سراسر این کشور شد.

یادآور می شود که بعد از ظهر چهارشنبه شماری از کارمندان کنسولگری ترکیه در شهر اربیل در یکی از رستوران های این شهر هدف تیراندازی فرد یا افراد مسلح ناشناس قرار گرفتند و در نتیجه آن نیز یکی از کارمندان کنسولگری و یک شهروند عراقی جان خود را از دست دادند و یک نفر دیگر نیز زخمی شد که در نهایت بر اثر شدت جراحت وارد شده، در بیمارستان جان سپرد تا شمار قربانیان این حادثه به سه کشته افزایش یابد.