سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 27 تیر 1398  ::  14:12   

واکنش حشد الشعبی به اظهارات العبادی درباره شمار واقعی نیروهای این سازمان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سازمان حشد الشعبی از اظهارات اخیر نخست وزیر سابق عراق در رابطه با شمار واقعی نیروهای این سازمان ابراز شگفتی کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، سخنگوی اطلاع رسانی سازمان حشد الشعبی پیش از ظهر امروز (پنج شنبه)  با صدور بیانیه ای ضمن ابراز شگفتی از اظهارات اخیر حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق و رهبر کنونی ائتلاف نصر در رابطه با تعداد نیروهای این سازمان، تاکید کرد که اتهامات اشتباه وارد شده از سوی وی تنها به اعتبار خودش صدمه می زند.

سخنگوی حشد الشعبی در بیانیه خود از این که رهبر ائتلاف نصر دنباله رو هجمه های داخلی و خارجی علیه این سازمان شده ابراز شگفتی کرده و خاطر نشان ساخت که هر گونه اتهامات اشتباه یا درست که به حشد وارد می شود، پیش از هر کس دیگری شخص العبادی را در بر می گیرد.

در این بیانیه آمده است: اتهامات اشتباه به اعتبار خود العبادی لطمه وارد می کند و وی را شریک همه آنهایی خواهد کرد که خواهان تضعیف نیروهای مسلح عراق از جمله حشد الشعبی هستند در حالی که اتهامات درست نیز خود وی به عنوان فرمانده کل نیروهای حشد طی سال های نخست وزیری، مسئول اصلی آنها می باشد.

این در حالی است که العبادی در این اواخر در یک مصاحبه تلویزیونی درباره فرمان اخیر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر کنونی عراق در قبال حشد الشعبی ضمن تاکید بر این که تلاش برای وادار ساختن نیروهای حشد به انتخاب یکی از دو گزینه فعالیت سیاسی و فعالیت نظامی از دولت سابق آغاز شده، اعلام کرد که نیروهای حشد پس از انتخابات وارد فعالیت سیاسی شده و ارتباط نظامی خود را نیز حفظ کردند که این یک وضعیت بسیار خطرناک است.

نخست وزیر سابق عراق با بیان این که نگرانی وی بیشتر به سوء استفاده داخلی از حشد الشعبی و نه استفاده خارجی از آن مربوط می شود، به نقل از بازرس حشد تاکید کرد که شمار نیروهای آن 60 هزار نفر است با این حال آن چه در اسناد ثبت شده و حقوق دریافت می کنند 150 هزار نفر هستند به همین دلیل نیز برخی گروه های این سازمان حاضر به سرشماری دقیق نیروهای خود نیستند.

برچسب‌ها:
#عراق
#العبادی
#حشد الشعبی