سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 27 تیر 1398  ::  13:16   

ترکیه مناطق مرزی استان اربیل را بمباران کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنگنده های ارتش ترکیه، مناطق مرزی استان اربیل واقع در منطقه برادوست را به شدت بمباران کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری روژ نیوز، امروز پنج شنبه 27 تیر/18 جولای جنگنده های ارتش ترکیه  روستای خلیفان واقع در منطقه برادوست از توابع استان اربیل را به شدت بمباران کردند.

در پی این حمله پوشش گیاهی این منطقه دچار آتش سوزی شده، اما هنوز هیچ اطلاعی از تلفات این حمله منتشر نشده است.

روز گذشته نیز کارمندان کنسولگری ترکیه در اربیل، در یکی از رستوران های این شهر هدف تیراندازی قرار گرفته و یکی از اعضای کنسولگری و دو شهروند اقلیم نیز کشته شدند.

حملات هوایی ترکیه به مناطق مرزی اقلیم کردستان تحت عنوان هدف قرار دادن پ.ک.ک، از سال های قبل صورت گرفته و طی دو سال مذاکرات صلح میان ترکیه و کردهای این کشور متوقف شد؛ اما با شکست مذاکرات در 2015 این حملات بار دیگر با شدت از سرگرفته شده و روزانه مناطق مسکونی اقلیم هدف حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه قرار گرفته و تاکنون ده ها شهروند اقلیم در این حملات جان باخته و مجروح شده و همچنین بیش از 450 روستای اقلیم نیز به دلیل نابودی زیر ساخت های ضروری در اثر بمباران، تخلیه و خالی از سکنه شده است.

از سوی دیگر ترکیه دارای شمار بسیاری پایگاه های اطلاعاتی و نظامی در اقلیم بوده و نظامیان این کشور با ورود به عمق 30 کیلومتری خاک اقلیم عملیات نظامی گسترده ای را در این مناطق انجام می دهند.