سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 27 تیر 1398  ::  12:34   

غرق شدن 3 نفر در آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- در عرض 4 روز در آذربایجان غربی 3 نفر در سدها و دریاچه های استان غرق شدند که دو نفر از آن ها در سد سردشت جان باختند.

به گزارش کردپرس، سرهنگ فیض اله علیزاده در جمع خبرنگاران گفت: در پی اعلام گزارشي به مركز فوريت هاي 110 مبني بر غرق شدگي یک نفر در سد سردشت در نزدیکی روستای گورانگان، ماموران به همراه گروه های امدادی سریعا در محل حادثه حاضر شدند.

وي افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد که فرد حادثه ديده یک مرد جوان 21 ساله است که برای شنا به داخل سد رفته بود و به علت عدم مهارت در فن شنا، غرق شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با تلاش گروه های امدادی و ماموران انتظامی، جسد متوفي از آب خارج و براي بررسي بيشتر به پزشكي قانوني منتقل شد.

روز سەشنبە نیز یک مرد ۷۸ ساله در نزدیکی روستای «بالان» از توابع این شهرستان داخل دریاچه سد افتاد و غرق شد.

با تلاش گروهای امداد، جنازه‌ این مرد در کنار پل شهدای شیمیایی  پیدا شد، کارشناسان در حال  بررسی علت این حادثه هستند.

از ابتدای امسال تاکنون سه نفر در داخل مخزن سد و آبشار شلماش این شهرستان غرق شده‌اند.

همچنین رو دوشنبه 24 تیر هم یک مرد 40 ساله در دریاچه ارومیه غرق شد.از ابتدای امسال تا کنون بیش از 45 نفر در آذربایجان غربی غرق شده اند.

گفتنی است؛ شرکت آب منطقه آذربایجان غربی از تمامی شهروندان خواست تا همواره در هنگام حضور در اماکن مختلف تفریحی و گردشگری، از شنا کردن در مناطق ممنوعه مانند سدها و رودخانه های عمیق که بی تردید حوادث جبران ناپذیری را برای آنان در برخواهد داشت، بپرهیزند.