انتشار:  چهارشنبه 5 تیر 1398  ::  21:06   

در دیدار معاون وزیر خارجه آمریکا؛

عمار حکیم نسبت به پیامدهای منفی جنگ بر همگان هشدار داد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر جریان حکمه ملی در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا ضمن مخالفت با منطق تحریم، تاکید کرد که هر گونه جنگی در منطقه، بر همگان تاثیر منفی می گذارد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمه ملی عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در دفتر خود در شهر بغداد، پایتخت عراق از دیوید شنکر، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک استقبال کرد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، حکیم در دیدار با شنکر ضمن درخواست از همه اطراف در منطقه و جهان برای تبدیل مخالفت با جنگ و درگیری به اقدامات محسوس برای بهره برداری منطقه و ملت های آن از منابع خود، مخالفت خود با منطق تحریم، محاصره ملت ها و گرسنه ساختن آنها را بار دیگر مورد تاکید قرار داد.

رهبر جریان حکمه ملی همچنین نسبت به پیامدهای منفی جنگ بر همگان هشدار داده و خاطر نشان ساخت که تحولات خاور میانه دیگر تنها در این منطقه محدود نمی شود.

حکیم تصمیم جریان حکمه ملی مبنی بر فعالیت به عنوان اپوزیسیون را نیز حق قانونی آن دانسته و ضمن تاکید بر این که هدف آنها تصحیح رویکرد دولت فدرال عراق است و به دنبال سرنگونی آن نیستند، خواستار تلاش بیشتر در زمینه مبارزه با فساد، بهبود خدمات عمومی و ایجاد فرصت های شغلی شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#عمار حکیم
#آمریکا
#دیوید شنکر
#تنش در منطقه